reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes X-Class geyik testinde nasıl bir performans sergiledi? [Video]

Her pickup modeli için referanslar arasında yer alan geyik testinde karşımıza çıkan Mercedes X-Class, kardeşi Navara’nın başarı eğrisini sürdürebildi mi?

Sunulduğu diğer pazarlarda olduğu gibi Türkiye’de de satış adetlerini yukarıya çekmeyi başaran X-Class, Mercedes standartlarını bambaşka bir sınıfta deneyimleme imkanı tanıyor. Altyapı olarak Nissan Navara ile kardeş olduğunu bildiğimiz modelindeki en büyük farkını kokpit bölümünde yer verdiği malzeme kalitesiyle hissettiren Mercedes, dünyada bir ilk olarak cephesini oluşturduğu bu sınıfta kısa süre içerisinde karşında önemli rakipler görecek. Yakın vadede Jeep‘ten beklediğimiz pickup hamlesi öncesindeyse X-Class için bir hayli önemli olan testlerden birisi daha sonuç bulmuş gibi gözüküyor. Toyota Hilux‘un kötü şöhretinin temelinde yatan geyik testi için parkura dahil edilen premium pickup sınıfının tek temsilcisi, parasının hakkını verebildi mi dersiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yanıltmayan performans

İspanya merkezli bir otomobil dergisi olan km77.com tarafından gerçekleştirilen test sırasında farklı hızlarda slolom yapan X-Class, manevra kabiliyetiyle ilgili bizlere önemli bilgiler veriyor. 69 km/s ile 75 km/s hız aralığında gerçekleştirilen testlerde başarılı olarak nitelendirebileceğimiz sonuçlar elde eden modelin, aynı ekip tarafından gerçekleştirilen Ford Ranger ve Mitsubishi L200 testlerine göre ufak bir farkla da olsa geride olduğunu belirtmek gerekiyor. Test sürecinde 190 beygir ve 450 Nm torka sahip X 250 d versiyonuyla yeteneklerini sergileyen X-Class’ın performansıyla ilgili düşüncelerinizi bize yorum olarak iletebilirsiniz.

Video