reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

İşler başka boyuta taşınıyor; Mercedes X-Class 6×6 için karbon fiber banyolu gövde kiti

Carlex Design tarafından yürütülen geliştirme süreci Mercedes X-Class 6×6 projesinin pek çok farklı versiyonuyla karşılaşacağımıza işaret ediyor.

Advertisement

Tanıtımıyla birlikte pek çok kişinin aklına bir “acaba?” sorusunu düşüren Mercedes X-Class, bu şüphelerin ne denli yerli olduğunu net bir şekilde gösterdi. Asfalta inmesiyle birlikte performans ve tasarım geliştirmelerinin de odağına yerleşen bu önemli isimle ilgili en heyecanlandırıcı gelişmeyse geçtiğimiz mart ayı içerisinde gerçekleşti. Sık sık çalışmalarına yer verdiğimiz Polonya merkezli Carlex Design tarafından yapılan duyuruyla 6×6 merkezli bir projeyle hayata geçirileceği duyurulan X-Class’ın heyecan verici render çizimleri de gelmeye devam ediyor. Pickup Design departmanı tarafından paylaşılan projede karbon fiber banyosuyla bizleri karşılayan X-Class’ın iştah kabarttığını söylersek çok da yanlış olmaz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıklanan bölümler

Exy Monster X Concept adıyla ilk detayları paylaşılan projeyle birlikte, fabrika çıkış versiyon ile var olan fark ciddi oranda artış gösteriyor. Bu noktada işin tampon ve lip gibi bölümlerden çıkarak görünüme yadsınamaz bir katkı sağlayan çamurluk üzerinden dikkat çektiğini görüyoruz. Gövdenin tamamında karbon fiber alaşıma yer veren Carlex, kasada ise tamamlayıcı bir dokunuş olarak sarı renk bir yatağa yer veriyor. Nitekim bu dokunuşu fren kaliperleri ve çekme kancasında da görmek mümkün. Şimdilik üretime geçiş süreciyle ilgili herhangi bir tarihin verilmediği projede kokpit ve motor bölümünde de radikal iyileştirmelerin bizleri beklediğini de şimdide kenara not etmekte fayda var.

İlginizi çekebilir

X-Class geyik testi