reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Google Fotoğraflar

Google Fotoğraflar limitsiz depolama özelliğindeki “video” değişimi

Google Fotoğraflar uygulamasının sunduğu “limitsiz depolama” özelliğine bazı limitler getiriliyor. Teknoloji devi yeni kararını açıkladı.

2015 yılında “sınırsız fotoğraf ve video depolama” sözüyle beraber kullanıcıların servisi tercih etmesini sağlayan Google Fotoğraflar uygulamasına bazı sınırlar geliyor. Artık kullanıcılar istedikleri tüm videoları servise yükleyerek sınırsız depolama özelliğinden yararlanamayacak. Bu durum pek çok kullanıcıyı etkilemese de servisin kötü niyetli kullanıcılar için önlem aldığı düşünülüyor. Google Fotoğrafların desteklediği formatlar şu şekilde: .mpg, .mod, .mmv, .tod, .wmv, .asf, .avi, .divx, .mov, .m4v, .3gp, .3g2, .mp4, .m2t, .m2ts, .mts ve .mkv uzantılı dosyalar. Bu dosyalar dısında VOB, RAW formatlı video içerikler ise limitsiz depolama dahilinde değil. Bu tarz videolar sunulan depolamadan kesilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Fotoğraflar’ın ücretsiz depolama alanı

Özellikle telefonunda kısıtlı dahili hafızası bulunan kullanıcılar için öne çıkan bu özellikle beraber kullanıcılar sınırsız miktarda fotoğrafı ve uygun formatlı videoları 16 MP ve 1080p’ye kadar ücretsiz olarak yedekleyebiliyor. Özelliğin en büyük artılarından biri ise yedeklenen ögelere hesabınızı açtığınız her cihazdan ve photos.google.com adresinden ulaşabiliyor olmanız. iOS ve Android uygulaması bulunan Google Fotoğraflar’ın bunun yanı sıra akıllı otomatik albümler, gelişmiş düzenleme seçenekleri, görselin içeriğine göre arama yapma gibi yetenekleri de bulunuyor.

Google Fotoğraflar indir: iOS, Google Play

İlginizi çekebilir

Yeni Google ürünleri