reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes X-Class

Mercedes X-Class için limitlere meydan okuyan yeni modifikasyon

Son dönemlerde modifikasyon projelerinin merkezinde karşımıza çıkan Mercedes X-Class, popüler geliştirici Carlex Design’ın da favori isimleri arasında.

Tanıtıldığı ilk günden itibaren sınıfında yeni bir segment açması beklenen Mercedes X-Class için maalesef işler beklenildiği gibi gitmedi. Konsept versiyonundaki dinamiklerinin seri üretime taşınma sürecinde büyük oranda tercih edilmemesinin de etkisiyle gelen bu hayal kırıklığı, X-Class’ın üretim sürecinin durdurulmasıyla sona erdi. Halihazırda var olan örnekler ise son dönemlerde modifikasyon projelerinin merkezinde karşımıza çıkıyor. Daha önce de benzer projesine yer verdiğimiz Carlex Design, X-Class’ı çok fazla sevmişe benziyor. Kısa süre içerisinde ikinci önemli projenini tanıtan marka, Exy Extreme + adıyla bu modifikasyonu araç sahiplerine sunacak. Yapılan değişimlerle birlikte aracın arazi performansı ve agresif görünmesini sağlamak için çok sayıda dış, iç ve mekanik modifikasyon karşımıza çıkıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Carlex Design imzalı Mercedes X-Class projesinden detaylar

Proje kapsamında gerçekleştirilen geliştirmelere ilk olarak dışarıdan bakalım. Aslında ilk andan itibaren “ben buradayım” edasıyla bağıran devrimsel değişimlerin olduğu aşikar. Bu kapsamda; yeni bir ön tampon ve ızgara, kaput, far çerçeveleri, arka lamba çerçeveleri, ön ve arka tekerlek kemer uzantıları, özel bir arka spoyler ve arka tamponu içeren kapsamlı bir gövde kiti X-Class’ı çepe çevre sarmalıyor. Görünüm kadar sürüş deneyimine de etki edecek olan lastik kısmında ise 33 inçlik bir set, 18 inç alaşım jantlarla tamamlanıyor. Carlex ekibinin en güçlü olduğu nokta olan kokpit kısmı ise bu projede de bizleri şaşırtmıyor. Koltuklar, gösterge paneli ve kapı panelleri arasında kullanılan deri ve Alcantara döşeme, dünyanın ilk premium pickup modelini bambaşka bir noktaya taşıyor.

İlginizi çekebilir

21. yüzyılın süper otomobili Czinger 21C