reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes X-Class

Sınırları zorlayan işçilik; Mercedes X-Class ile ikonik “Yarış Yeşili”ni bir araya getiren proje

Carlex Design tarafından hayata geçirilen Mercedes X-Class projesi, yine her detayında kalitenin hüküm sürdüğü unsurlar üzerine kurulu.

Geliştirdiği modifikasyon projelerine sık sık LOG’da yer verdiğimiz Carlex Design, marka ve model fark etmesizin çıtayı hep bambaşka noktalara çekmeyi başarıyor. Performans odaklı modellerin ardından rotasını son dönemerlerde arazi araçlarına da çeviren şirketin Mercedes X-Class projeleri de unutulmazlar arasında. Her defasında akıllara yer edinmeyi başaran bu projelere kısa süre önce bir yenisi daha eklendi. X-Class’ın fabrika çıkış dinamiklerini yine bir arzu nesnesi haline getirecek dokunuşları barındıran bu son proje, kullanılan “İngiliz Yarış Yelişi” renk paletiyle de inanılmaz görünüyor. Tamamen iç ve dış görünüm odaklı olan geliştirmede kullanılan malzeme kalitesinin yanında işçilik de ayrı bir takdiri hak ediyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes X-Class, İngiliz Yarış Yeşili renginde

Adını kullanılan renginden alan X-Class Racing Green projesinin dış bölümünde karbon fiber detayların yeşil renkle kusursuz uyumu bizleri karşılıyor. Yakından baktıkça daha da etkileyici hale gelen bu dokunuşun, beraberinde getirdiği gövde kiti de görünümü üst noktaya taşıyan temel dinamikler arasında. Tamponlardan başlayan bu değişim, devasa jantlar ve arazi lastikleriye tamamlanıyor. Projenin kapılarını açtığımızda da dışarıdaki heyecan yaratan dokunun içeride de ritminden hiçbir şey kaybetmeden devam edişine tanıklık ediyoruz. Yarış dinamiklerini destekleyen destekli koltuklar başta olmak üzere burada da kullanılan malzeme kalitesi ve kaplamalar en ince ayrıntısına kadar kusursuzluk “kokuyor”. Döşeme seçeneklerin karbon detayların yanında derinin de bolca kullanıldığını belirtmeden geçmeyelim. Şimdilik detayları bu parçalar üzerine oluşan projenin fiyat noktasında daha belirli bir çıtanın üzerinde olacağı da aşikar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Avrupa’nın en ucuz elektrikli otomobili iddiasını taşıyan Dacia Spring Electric