reklamı kapat

POPÜLER

Dacia Duster

Alman bakış açısıyla; tüm bildiklerinizi unutturacak Dacia Duster projesi [Video]

Almanya merkezli uzman bir ekip tarafından geliştirilen Dacia Duster projesi, aracın doğuş felsefesinin tamamen zıt dinamikleri üzerine kurulu.

Markasına beklenenin de ötesinde bir başarı getiren Dacia Duster, fiyat/performans dinamiklerinin ötesine geçen bir grafik yakaladı. Romanyalı üreticinin de süreç içerisinde bu ilgiyi karşılıksız bırakmayarak otomatik şanzıman kartını oyuna sürdüğü modelin şimdi yeni jenerasyonu bekleniyor. Sandero ve Logan ailesinin yeni nesillerinin tanıtılmasıyla birlikte gözlerin çevrildiği Duster, bu kez daha önce görmediğimiz bir modifikasyon projesinin merkezine oturuyor. Almanya merkezli Prior Design tarafından detayları paylaşılan projede, Duster’ın bir arazi aracından çok yere yakınlık limitlerini zorlayan bir performans otomobiline dönüşüne şahit olacağız.

Dacia Duster

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dacia Duster projesinden satır başları

Geçtiğimiz süreçte Hyundai, Ford, Toyota ve daha birçok markanın modelleri üzerinde başarılı projelere imza atan Prior Design, Duster’da da adından söz ettirecek gibi görünüyor. Aracın sadece dijital bir çalışmadan ibaret olmamasıysa şüphesiz meraklılarının iştahını kabartacak detaylar arasında. Projede Duster’ın süspansiyon sistemi, lastik ve jant gibi sürüş dinamiklerini doğrudan değiştirildiğini görüyoruz. Bunlarla birlikte tampon, marşpiyel ve difüzör gibi tüm gövde parçalarının aracın görünümünü de bambaşka bir noktaya taşıyacak şekilde değiştirilmesi söz konusu. Duster projesi önümüzdeki günlerde gerçek hayata yansıtılmış şekilde karşımızda olacak.