reklamı kapat

POPÜLER

2022 Dacia Sandero
Dacia
2021 Dacia Sandero

Yeni görseller eşliğinde 2021 Dacia Sandero Stepway ve Logan için beklentiyi artıran açıklamalar

Tanıtımlarıyla birlikte ilginin de odağı haline gelen 2021 Dacia Sandero Stepway ve Logan için altyapıdaki ana iyileştirmelere vurgu yapıldı.

Geride bıraktığımız eylül ayında tanıtımları gerçekleştirilen 2021 Dacia Sandero Stepway ve Logan için meraklı bir bekleyiş söz konusu. Yeni nesilleriyle birlikte tasarımsal anlamda hissedilir oranda ileriye taşınan araçların donanım ve kullanıcı deneyiminde de benzer iddiaları söz konusu. Renault ortaklığının altyapısı sayesinde önceki önemli avantajlarla donatılan modellerin giriş seviyelerinde ciddi eksikliklerin ortadan kaldırılışına şahit olacağız. Önceki nesillerinin baz donanımlarında klima ve ABS gibi temel özellikleri dahi barındırmayan araçların üçüncü nesilleriyle birlikte bu durum tamamen ortadan kalkacak. Buna paralel olarak artık bizleri yüzde 100 elektrikli bir direksiyon sistemi bekliyor. Bu da öncekilere göre yüzde 36 oranında daha az gücün uygulandığı direksiyon kontrolü demek. Dacia cephesi satış süreci öncesinde bunlarla birlikte yeni altyapının beraberinde getirdiği üç önemli deneyim farkını da ön plana çıkartıyor.

Dacia
2021 Dacia Sandero

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021 Dacia Sandero Stepway ve Logan ailesi CMF platformu üzerine geliştirilecek

Renault grubunun diğer üyelerinden bildiğimiz CMF platformunun merkeze alındığı yeni Dacia modelleri, bir önceki nesillerine göre üç ana parçada iyileştirme vadediyor. İlk öne çıkarılan parçaya baktığımızda, tüm modellerin hafiflik ve dayanıklılık anlamında hissedilir derecede ileriye taşındığını görüyoruz. Bunlarla birlikte araç içerisine yansıyacak olan titreşim oranı azalacak. İkinci parçada ise genişlik bazında yapılan iyileştirmeyle sürüş dinamiklerinde yere daha çok oturan ve güven veren araçların bizi beklediğine değiniliyor. Dacia’nın yeni nesilde öne çıkarttığı üçüncü radikal yenilikse aktif ve pasif güvenlik elemanları. Günümüz standartlarına tamamen uygun hale getirilen araçlar, sürüş destek sistemleri konusunda da cömert olacak. Araç içi yalıtım ve süspansiyon gibi bölümleriyle de iddialı olan aileyi meraklı bekleyiş süreciyse bir süre daha devam edecek.

İlginizi çekebilir

2020 Renalt Captur tanıtıldı! İşte bilmeniz gerekenler