reklamı kapat

POPÜLER

Dacia Spring Electric

Dacia Spring Electric; “Avrupa’nın en ucuz elektriklisi” için ilk fiyat detayları belirmeye başladı

Sipariş süreci devam eden Dacia Spring Electric, Macaristan merkezli olarak ortaya çıkan fiyat detaylarıyla tekrar radarımızda.

Geçtiğimiz hafta içerisinde tanıtımı gerçekleştirilen Dacia Spring Electric, markasının elektrikli otomobil pazarındaki ilk ciddi hamlesi olarak kullanıcılarla buluşacak. Bu zamana kadar hep fiyat/performans odaklı ürünlerle öne çıkan Dacia’nın, Spring Electric tanıtımıyla birlikte ortaya koyduğu iddia akıllarımızda ilk andan itibaren yer etmeyi başarmıştı. Şubat 2020’de konsepti tanıtılan modelin daha o günlerinden itibaren, seri üretime geçtiğinde Avrupa’da satışa sunulan en ucuz elektrikli otomobil olacağı bilgisi paylaşıldı. Son kullanıcıya ulaşacak formunun tanıtımıyla birlikte elbette herkesin olduğun gibi bizim de gözümüz fiyat detaylarını aradı. Etkinlikte bu konuyla ilgili ipucu verilmese de, araçla ilgili yavaş yavaş bazı çerçeveler belirleye başlıyor. Dacia’nın Macaristan kanadından gelen ilk detaylar, bizlere iki farklı fiyat etiketini gösteriyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dacia Spring Electric için ilk 100 adet daha pahalı olacak

Halihazırda ön sipariş sürecinde olan Spring Electric’in Macaristan’da ilk 100 adetlik örneği üzerinden 17.770 euroya satışa sunulacağını görüyoruz. Araca erken erişmek isteyenlere, ekstra donanım zenginliğiyle birlikte daha fazla tutar ödemesini getiren bu parçaların ardındansa ortak kapsamlı fiyat 10.925 euro olarak detaylarda karşımıza çıkıyor. Ortaya çıkan genel bilgiler ışığında Dacia’nın fiyat politikasını 11.000 euronun altında tutmak olduğunu görüyoruz. Çinde K-ZE adıyla satılan aracın, o bölgede yaklaşık 7.800 euroya satılıyor olmasıysa parantez içerisinde dikkat çeken detaylar arasında. 45 PS güç, 125 Nm tork ve 275 kilometreye kadar esneyebilen menzil değeri gibi rakamlarıyla öne çıkan Spring Electric’in diğer detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

İlgili video