reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi POCO M3

Xiaomi imzalı POCO M3 ile POCO markası bağımsız oldu

Xiaomi alt markası POCO, ürün gamına eklediği POCO M3 ile beraber önemli bir duyuru daha yaptı. Firma bağımsız hale geldi.

Redmi gibi bir Xiaomi alt markası olan POCO, yapılan resmi duyuruya göre artık bağımsız bir marka. Konu hakkında Xiaomi Türkiye POCO Global, yeni ürün lansmanıyla birlikte aynı zamanda bağımsız bir marka haline geliyor. Bu yeni dönüm noktası, 2018’deki ilk POCO F1 lansmanımızdan bu yana birçok önemli başarıya imza atmamıza yardımcı olan dünya genelindeki topluluğumuzun desteğiyle mümkün oldu” açıklamasını yapıyor ve önemli bazı rakamsal bilgiler veriyor:

  • -POCO, üç yıl içinde dünya genelinde 35’in üzerinde pazara giriş yaptı.
  • -POCO F1, 2,2 milyonun üzerinde bir satış rakamına ulaştı.
  • -POCO, toplamda dünya genelinde 6 milyonun üzerinde telefon satışı gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan POCO Global Başkanı Kevin Qiu ise “Bu muazzam başarı, tüketicilerin POCO’nun “İhtiyacınız olan her şey, ihtiyacınız olmayan hiçbir şey” marka felsefesini desteklemeleri ve teknoloji alanında farklı, kendinden emin ve en önemlisi tutkulu olma anlamına gelen benzersiz tutumunu desteklediklerini gösteriyor. POCO felsefesi, hepimizin çabaladığı farklı ve kendinden emin olma tavrını somut bir hale getiriyor. Yeni kurulan bağımsız bir marka olarak, sürekli gelişen bir dünyada büyük önem taşıyan teknoloji sunma görevimizi kesintisiz bir şekilde devam ettireceğiz” diyor.

POCO’nun bağımsız bir marka haline gelmesi, teknolojik olarak Xiaomi’den kopacağı anlamına gelmiyor. POCO markalı telefonlar yine Xiaomi’nin teknolojileri üzerine kurulacak, onun teknik imkanlarında yararlanacak ancak yönetimde kendi iç işlerini kuracak.

POCO M3 için bilinmesi gereken tüm detaylar:

POCO M3 modeli 6.53 inç 2340×1080 piksel IPS ekran üzerine kuruluyor ve gücünü Snapdragon 662 işlemci ile 4 GB RAM‘den alıyor. Toplam ağırlığı 198 gram olan telefon, 6.000 mAh pile sahip. Bu pil USB-C üzerinden 18W hızlı şarj ile destekleniyor. Kutusundan Android 10 üstü MIUI 12 ile çıkan ve parmak izi sensörünü yanda taşıyan M3, önünde 8 megapiksel selfie kamerası taşıyor. Arkada ise 48 megapiksel ana + 2 megapiksel derinlik + 2 megapiksel makro kameralar bir araya geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MicroSD yuvası olan telefon, sevindirici şekilde 3.5 mm kulaklık girişine de sahip. Telefon yurt dışında 4 GB RAM + 64 GB için 129 dolar arasında bir fiyata satılacak. Modelin 4 GB RAM + 128 GB için fiyatı ise 149 dolar seviyesinde olacak. POCO M3’ün Türkiye satışı ise resmi sunumda gösterildiği kadarıyla N11 üzerinden yapılacak.

İlginizi Çekebilir

Elektrikli Porsche Taycan drift / yanlama rekoru kırdı