reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes X-Class

Mercedes X-Class ile bisiklet macerasını birleştiren dokunuş

Tanıdık bir isim tarafından yine nitelikli bir dönüşümün merkezinde yer alan Mercedes X-Class, iki farklı macera kulvarını temsil edecek.

Mercedes X-Class, geride dönüp baktığımızda pek çok farklı modifikasyon projesiyle karşımıza çıktı. Gerek performans, gerek arazi gerekse da daha premium malzeme gibi farklı felsefeler üzerinden şekillenen bu değişimler araç sahiplerine ilham dahi verdi. Dünyanın ilk premium pickup modeli olarak lanse edilmesi ise bu ilgiyi üzerine çekmesindeki en temel destekçilerinden birisi oldu. Süreç içerisinde sizlerle paylaştığımız projeler arasında imzası bulunan Carlex Design bu canavar için yine elini taşın altına sokmuş durumda. X-Class’ın yine arazi dinamikleri üzerinde oynama yapan ekip bu kez alıcı kitlesinin ilgisini çekecek ikincil bir parçayı devreye sokuyor; Bisiklet!


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes X-Class için bisiklet aksesuarı

Carlex ekibinin bisiklet meraklıları için sunduğu çözüm aslında biraz farklı bir nokta üzerinden şekilleniyor. İlk olarak düşünüldüğünde arkadaki yatak bölümünün değerlendirilmesi beklenirken, burada ise tavana sabitlenen bir bisiklet aparatından bahsedilebilir. Bu aparatın en nitelikli kısmı ise elektronik olarak kontrol edilerek yükleme ve indirme sırasında kullanıcılarına kolaylık sağlaması. Uzak kumanda ile kontrol edilebildiğini gördüğümüz bu aksesuarın malzeme kısmına ise ağırlıklı olarak alüminyum malzeme karşımıza çıkıyor. X-Class sahipleri için yaklaşık 5.000 euroluk fiyata sunulacağı açıklanan sistemin, bu noktada biraz düşündürücü olduğunu itiraf etmek gerekiyor.

İlginizi çekebilir

Mercedes X-Class çarpışma testi