reklamı kapat

POPÜLER

Franky Zapata Uçan Asker

Uçan askerleri gerçek kılacak Fransız mucit Franky Zapata’dan büyük başarı

Uçan asker hayalini gerçek kılacak isimlerden Franky Zapata, kısa süre önce büyük hedefiye sorunsuz şekilde gerçeğe dönüştürmeye başardı.

Fransız Jet Ski şampiyonu Franky Zapata, hatırlarsınız geçtiğimiz haftalarda Fransa’nın ulusal bayramı Bastille Günü kapsamında aşağıda izleyebileceğiniz gösteriyi gerçekleştirmiş ve büyük ses getirmişti. Bu videoda Franky Zapata’nın kendi geliştirdiği Flyboard Air ile uçtuğu ve elinde bir silahın olduğu görülmüştü. Uçan asker hayali için büyük bir gösterim yapan Zapata, süreci bir adım daha ileriye taşımak adına Manş Denizi’ni uçarak geçmeye çalıştı. Ancak ilk deneme beklendiği gibi gitmedi ve Zapata yarı yolda yakıt almak için alçalmak isterken denize çakıldı. Bu durum sonrasında sevindirici şekilde bir sağlık sorunu yaşamayan girişimci, kısa süre önce ikinci denemeye çıktı. Bu sefer bir sorun yaşamayan Fransız mucit Franky Zapata, Sangatte ve St Margaret’s körfezi arasındaki uçuşunu sorunsuz olarak tamamladı. Zapata burada 35,4 km’lik mesafe yolda tek bir ara verilerek 22 dakikada tamamlandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Franky Zapata, uçan asker konusuna oldukça önem veriyor.

Zapata, bu denemeyi Flyboard Air üzerinde gerçekleştirdi. Beş adet turbo fan motoruyla tam 250 beygir güç üretebilen bu araç, toplam 10 dakika uçuş süresi sunuyor. Aracın daha önce söylenenlerin aksine 160 km/s hıza çıkabildiği açıklanıyor. Gelecek için büyük önem arz eden araç, kendisini her geçen gün kanıtlamaya devam ediyor. Bu aracın askeriye yanında kişisel eğlence / ulaşım için de planlandığı açıklanıyor.

İlgili Video