reklamı kapat

POPÜLER

OPPO
OPPO

OPPO imzalı yeni kızaklı akıllı telefon modeli ortaya çıktı

Akıllı telefon dünyasının Türkiye’de de yer alan yenilikçi isimlerinden OPPO, yeni bir kızaklı akıllı telefon üzerinde daha çalışıyor.

OPPO Find X, geçtiğimiz yılın en çok ses getiren telefonları arasında yer almıştı. İşte bu modelin “bir benzeri” daha yolda bulunuyor. Find X 2 olmayacağı tahmin edilen bu telefon, patentler üzerinden hazırlanan yukarıdaki taslak tasarım ile karşımıza çıktı. Üç boyutlu yüz tanıma yapabilecek birçok sensörü içerisinde barındıran motorlu bir kızaklı sistem üstüne kurulan cihazın, arka kamerası da bu modülde yer alıyor. Hareketli modülün arkasını görebileceğiniz gibi düz değil daha dikkat çekici bir şekilde tasarlayan firma, karşımıza yıl bitmeden ilginç bir modelle daha çıkacak gibi görünüyor. Kavisli kenarları bulunan ve çerçeveleri oldukça ince olan telefon, arkasında çiftli kamera taşıyor ve parmak izi sensörünü ekranına entegre ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO imzalı gelecek modeller ise Waterfall Screen yapısında olacak

Firmanın kısa süre önce tanıttığı bu Waterfall Screen, tamamen çerçevesiz ve yan tarafları inanılmaz oranda kavisli akıllı telefon modelleri anlamına geliyor. Bu yapıda elinizde adeta bir ekran tutuluyor ve böylelikle gerçekten etkileyici bir deneyim elde edilebiliyor. Bu altyapıyı benimseyen ilk akıllı telefon modelleri Huawei Mate 30 Pro,  Vivo NEX 3 ve OPPO Find X II olacak gibi görünürken, özellikle 2020’de kullanımının artacağı söylenen bu tasarım yapısı, korumanın oldukça zor olacağı telefonların yolda olduğunu da gözler önüne seriyor. Yine de 88 derece kavis ve onu destekleyen esnek ekran ile yüzde 100 ekran gövde oranına sahip telefonlar heyecan yaratıyor.

İlginizi Çekebilir

Pazarın en ilginç kameralı modellerinden Samsung Galaxy A80