reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Find X2

OPPO Find X2 için ekran tarafında sevindiren teknik detay

2020’nin en çok merak edilen modeli OPPO Find X2 için sevindiren bir ekran detayı ortaya çıktı. Model yenileme hızı konusunda üzmeyecek.

OPPO Find X modelinin yerini alacak OPPO Find X2, daha önce açıklandığı kadarıyla 2020 ilk çeyrekte geliyor. Daha şimdiden ses getiren akıllı telefon, bildiğimiz kadarıyla gücünü Snapdragon 865 işlemci ve en az 8 GB RAM‘den alıyor. Bu açıdan çok güçlü olacak telefonun, özel tasarlanan Sony imzalı kamerasıyla görüntüleme konusunda da çok iddialı olacağı iddia ediliyor. Yeni sızıntı ise modelin ekranından önemli detaylı bilgiler veriyor. Sağlam bir kaynağa göre cihazda Samsung Display tarafından üretilen 120 Hz yenileme hızına sahip kavisli bir 6,5 inç 3168×1440 piksel ekran bulunuyor. 120 Hz yenileme hızını Samsung Galaxy S20 ailesinden farklı olarak QHD+ çözünürlükte de sunabilecek denilen amiral gemisi cihaz, bu açıdan sevindiriyor. Ancak bu kombinasyonda pilin çabuk biteceği, bu yüzden de OPPO’nun yeni cihazında 60 Hz seçeneğini de kullanıcılarına sunacağı aktarılıyor. Modelin Snapdragon X55 modem ile 5G desteği sunacağı da aktarılanlar arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO Find X2, ekran altı kamera teknolojisine sahip olmayacak

Biliyorsunuz firmanın hali hazırda aktif olarak geliştirdiği bir ekran altı kamera teknolojisi yer alıyor. Ancak OPPO, yapılan resmi açıklamaya göre bu ekran altı kamera altyapısını Find X2‘de kullanmayacak. Firma bunun arkasındaki nedeni ise “seri üretim” olarak gösteriyor. Bu açıdan OPPO Find X2 modelinin ön kamerayı bir ekran deliğinde taşıyacağı ya da Find X gibi kızaklı bir sistem kullanacağı düşünülüyor. Bu konuda henüz netlik kazanmış değil.

Video

Firmanın ekran altı kamera teknolojisi