reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Find X2

Samsung Galaxy S20’leri unutturacak telefon: OPPO Find X2

OPPO Find X2 ve Find X2 Pro çok iddialı geliyor. Telefonlar özellikler ekran konusunda Samsung Galaxy S20‘leri unutturacak gibi görünüyor.

Samsung Galaxy S20, Galaxy S20 Plus ve Galaxy S20 Ultra modellerinde daha önce de aktardığımız üzere 120 Hz destekli bir ekran bulunuyor. Ancak bu ekranda 120 Hz yenileme hızı WQHD (3200×1400 piksel) çözünürlükte değil sadece FHD+ çözünürlükte sunuluyor. Yani kişilerin 120 Hz’in keyfinden yararlanabilmek adına çözünürlüğü azaltması gerekiyor. Samsung’un bunu ileride yazılım güncellemesi çözeceği düşünülüyor. OPPO ise resmi paylaşımlara göre çıkışı olması gerektiği gibi yapacak. Firmanın yukarıdaki resmi paylaşımında da görebileceğiniz üzere OPPO Find X2 ve Find X2 Pro modelleri, 3K çözünürlükte 120 Hz yenileme hızı sunabilecek. Yani yüksek kalite ile yüksek akıcılık bir araya gelecek. Resmi olarak 6 Mart tarihinde duyurulacak modeller, bu açıdan gerçekten çok ama çok merak ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO Find X2 ve Find X2 Pro, ilk sürüm kadar ses getirecek gibi görünüyor

Şimdilik halen Find X2 ile Find X2 Pro arasındaki farklar net şekilde bilinmiyor. Sadece Pro’da periskop kameranın yer alacağı iddia ediliyor. Güçlerini ortak olarak Snapdragon 865 işlemci ve yüksek ihtimalle en az 12 GB RAM’den alan telefonların, Snapdragon X55 modem ile 5G desteği sunacağı ve 65W SuperVOOC hızlı şarj sistemini taşıdığı aktarılıyor. Bildiğimiz kadarıyla bu sistem telefonların pilini sadece 35 dakikada tamamen doldurabiliyor. Aynı zamanda 120 Hz ekran ile bağlantılı olduğu aktarılan OPPO M1 yardımcı işlemciyle karşımıza çıkacak cihazlar, Türkiye’de de bir ihtimalle satılabilir. Biliyorsunuz OPPO resmi olarak ülkemizde bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un yeni katlanabilir telefonu ile tanışın