reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Find X2 Pro

OPPO Find X2 Pro performans testinde göründü, yeni detaylar çıktı

OPPO’nun Find X2 ailesi merakla bekleniyor. İşte bu ailenin en üstünde yer alacak OPPO Find X2 Pro, performans testinde karşımıza çıktı.

OPPO Find X2, hatırlarsınız en son 6,5 inç 3168×1440 piksel Samsung imzalı ekranında sunacağı 120 Hz yenileme hızını QHD+ çözünürlükte de kullanabilecek haberiyle gündeme gelmişti. Samsung Galaxy S20 ailesinin 120 Hz’i sadece FHD çözünürlükte sunacağı göz önüne alındığında bu gerçekten çok güzel görünürken, bu sefer ailenin üstündeki telefon gündemde. Tam olarak nasıl farklar sunacağı bilinmeyen OPPO Find X2 Pro, Geekbench testine giriş yaptı. Modelin testten Snapdragon 865 işlemci ve 12 GB RAM ile aldığı puan, sınıfının en yükseği konumunda yer alıyor deniyor. Bu açıdan merak uyandıran modelin, normal X2 gibi 120 Hz bir ekranla geldiği biliniyor. Yine kardeşi gibi Snapdragon X55 modem ile 5G desteği sunacak telefon, 65W SuperVOOC hızlı şarj sistemini de taşıyor. Bildiğimiz kadarıyla bu sitem telefonların pilini sadece 35 dakikada tamamen doldurabiliyor. Aynı zamanda 120 Hz ekran ile bağlantılı olduğu aktarılan OPPO M1 yardımcı işlemciyle karşımıza çıkacak cihazlar, firmanın 2020’deki en iddialı telefonları arasında yer alacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Peki modelleri nasıl görünüyor? Yapılan sızıntıya göre ön kameralarını sol üste yerleştirilen bir ekran deliğinde taşıyan OPPO Find X2 Pro ve normal Find X, kavisli kenarlara sahip ve ince çerçeveler üstüne kuruluyor. Üst ve alt çerçeve kalınlığı hemen hemen aynı olan gelişmiş amiral gemileri, Find X gibi motorlu bir kamera sistemi kullanmıyor ve bu açıdan birçok kişiyi sevindiriyor. Modellerin parmak izi sensörü ise elbette ekrana entegre ediliyor. Telefonların ana kamerası ise büyük boyutta bir Sony imzalı 48 megapiksel sensör olacak deniyor. Bu kameranın çok iyi otomatik netleme yapacağı biliniyor.

OPPO Find X2 ailesi ile ne zaman tanışacağız?

Firmadan yapılan resmi açıklamaya göre telefonlar 22 Şubat tarihinde resmi olarak lanse ediliyor.

İlgili Video

Firmanın bu modellerde yer almayacak ekran altı kamera teknolojisi