reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Find X2 Pro

Türkiye’de de satılacak OPPO Find X2 serisinden iddialı yeni teknik detaylar

OPPO Find X2 ve Find X2 Pro modelleri için yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Bunları hem firma paylaşıyor hem de sızıntılar yapılıyor.

Resmi olarak Türkiye’de de satılacak OPPO Find X2 ve Find X2 Pro, biliyorsunuz 3K çözünürlükte 120 Hz yenileme hızı sunacak OLED ekranlarıyla ciddi şekilde ses getiriyor. İşte bu ekranların 10 bit renk derinliği sunacağı ve tam 1 milyar renk gösterebileceği aktarılıyor. Bunun nasıl bir fark yaratacağını aşağıdaki video ile göstermeye çalışan firma, Find X2 ailesiyle en iyi ekrana sahip Samsung Galaxy Ultra‘yı geride bırakacak izlenimi oluşturuyor. Normal kullanımda bu 10 bit renk derinliği ve 1 milyar rengin aşırı fark yaratması beklenmiyor. Esas farkı esas olarak 120 Hz yenileme hızı yaratacak. 60 Hz’e göre akıcılığı inanılmaz artıracak bu teknoloji, Find X2 ailesinde M1 isimli özel bir işlemci ile yönetilecek deniyor. Bu işlemciyi direkt olarak OPPO’nun kendisinin geliştirdiği duyuluyor.

OPPO Find X2 ve Find X2 Pro için başka bilgiler de var

Güçlerini Snapdragon 865 işlemci ve en az 8 GB RAM’den alan telefonların, biliyorsunuz Snapdragon X55 modem ile 5G desteği sunacağı ve 65W SuperVOOC hızlı şarj sistemini taşıdığı aktarılıyor. Yeni bilgiler ise Find X2 Pro arkasındaki kamera kurulumunu netleştiriyor. Söylendiği kadarıyla modelde 1/1,4 inç Sony IMX689 sensörlü 48 megapiksel ana + Sony IMX586 sensörü 48 megapiksel + 13 megapiksel S5K3M5 periskop kameraları bir araya geliyor. Önde ise Sony IMX616 sensörlü 32 megapiksel selfie kamerası yer alıyor. Biliyorsunuz normal Find X2’nin arkasında zoom için özel bir periskop kamerası yer almıyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un yeni katlanabilir telefonu ile tanışın