reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Sound X akıllı hoparlör

Türkiye’ye de gelebilir; Huawei Sound X sınırlarını aştı!

Huawei Sound X akıllı hoparlör modeli için önemli bir haber çıktı. Her açıdan çok dikkat çeken ürün artık sadece Çin ile sınırlı kalmayacak.

Huawei Sound X akıllı hoparlör modeli geçtiğimiz yılın sonunda resmi olarak lanse edilmişti. Ancak model ilk olarak sadece Çin pazarı için duyuruldu. İşte bu durum kısa süre önce değişti. Firmadan yapılan açıklama göre Sound X modeli Avrupa merkezli olarak da satışa sunulacak. Modelin Avrupa fiyatı henüz açıklanmış değil. Ancak Çin fiyatı üstünden Avrupa’daki kullanıcıları yaklaşık olarak 262 euroluk bir fiyat bekliyor deniyor. Avrupa pazarından sonra Türkiye’de de resmi olarak satılmasını beklediğimiz ürün, canlı olarak deneyimlemek istediğimiz en yeni Huawei cihazları arasında yer alıyor. Bunun arkasında da model için Devialet ile ortaklık kurulmuş durumda. Fransa merkezli Devialet dünyanın en gelişmiş ve güçlü Bluetooth hoparlör sistemlerini üretiyor. Phantom serisi hoparlörleri inanılmaz olan firma, Sound X modelini de ses açısından özel şekilde hazırlamış. Silindirik bir tasarıma sahip olan Huawei Sound X, benzerleri gibi 360 derece ses verebiliyor. Yan taraflarında toplam 60W gücünde iki adet 3,5 inç subwoofer’a özel açıklıklar yer alan model, üstünde renkli bir dokunmatik kontrol paneli taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Sound X akıllı hoparlör gerçekten çok iddialı bir ürün

Sesli asistan desteği unutulmayan hoparlör için alandaki Hi-Res sertifikasına sahip ilk akıllı hoparlör açıklaması da yapılıyor. Özellikle bass konusunda çok iddialı olan modelde, en yüksek ses seviyesinde dahi bozulma yapmadığı aktarılıyor. 2 adet subwoofer’a ek olarak altı adet 1,5 inç 8W normal hoparlör ile donatılan Sound X, altı adet mikrofon ile ortama özel ses ayarlamayaları yapabiliyor. Gücünü 1.5 GHz MediaTek MT8518 işlemciden ve 512 MB RAM’den alan 8 GB dahili depolamalı model, stereo için çiftli kuruluma da izin veriyor. Kolay eşleştirme için NFC desteği unutulmayan hoparlör, toplam 3,5 kg ağırlığında.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni katlanabilir telefonunu görmüş müydünüz?