reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Fold 2

Samsung imzalı geleceğin telefonu hakkında yeni bilgiler

Galaxy Fold’un yerini alacak Samsung Galaxy Fold 2 için ekrana yönelik yeni bilgiler geldi. Telefon bu konuda üzmeyecek gibi görünüyor.

Samsung Galaxy Fold 2 son haftalarda sık sık gündeme geliyor. En son Kore merkezli kaynakların açıklamasıyla telefonun firmanın ekran altı kamera teknolojisine sahip ilk modeli olacağını öğrenmiştik. Daha sonra telefon için mavi, gümüş, altın ve siyah olmak üzere dört farklı renk seçeneği sunulacak denilmişti. Hepsine ek olarak dışında yine bir ikincil ekranın olacağı belirtilen telefon, arka kameralarda ise Galaxy S20‘lerdeki donanımı kullanacak denilmişti. Paslanmaz çelik ya da seramik gövdeyle alınabilecek ve S Pen ile gelecek Galaxy Fold 2, söylendiği kadarıyla özel bir ekrana da sahip olacak. Samsung, The Elec’in haberine göre transparent polyimide (PI) ile Ultra-Thin Glass’ı bir araya getirmenin çalışmalarını yapıyor. Bu sayede yeni nesil bir katlanabilir ekran deneyimi getirecek firma, bu çalışmasıyla Galaxy Z Flip’de de kullanılan Ultra-Thin Glass’ı çok daha sağlam hale getirmek istiyor.

Biliyorsunuz Galaxy Z Flip’de Ultra-Thin Glass tek başına sağlam olmadığından plastik bir katman ile korunuyor. Ancak bu katman S Pen kullanımına uygun değil. Yeni geliştirilen ekran ise iki tarafın güçlü yanlarını bir araya getirecek ve katlanabilir tarafta kalem kullanımı başlatacak gibi görünüyor. Kişiler katlanabilir telefonlarda plastik değil cam ekran görmek istiyor. Ayrıca katlanma yerlerinin de ortadan kalkmasını bekleyenler bulunuyor. Bu açıdan Samsung Galaxy Fold 2 önemli görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Fold 2 merak uyandıran bir telefon

Bunun daha önce de söylemiştik. Halen telefonun genele hitap etmesi beklenmiyor. Çünkü Galaxy Z Flip modelinde de görüldüğü üzere katlanabilir telefonlar ucuza üretilemiyor. Bu açıdan Galaxy Fold 2’nin de kesinlikle ama kesinlikle 1.500 dolardan aşağıya çıkması beklenmiyor. Telefon büyük ihtimalle Galaxy Note 20‘ler ile birlikte yaz döneminde tanıtılacak. Eğer kaynaklar haklıysa Samsung’dan 2020’de başka bir katlanabilir telefon ise gelmeyecek.

İlgili Video

Bu da firmanın en yenisi Galaxy Z Flip