reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Touareg R hibrit
Volkswagen

455 beygirle geldi; Volkswagen Touareg R hibrit dokunuşuyla karşımızda

Cenevre Otomobil Fuarı’nda gösterimi yapılacağı açıklanan Volkswagen Touareg R hibrit, rakamsal verileriyle çok yönlülüğünü net şekilde gösteriyor.

Volkswagen ürün gamının zirve noktalarından birisi olan Touareg, geçtiğimiz yıl tanıtılan yeni jenerasyonuyla adeta sınıf atladı. Gerek tasarımı gerekse kokpitindeki kalite yapısıyla bunu çok net bir şekille hissettiren modelin premium isimlerle boy ölçüşebileceğine dair yorumları da görmek mümkün. Cenevre Otomobil Fuarı‘na çıkarma yapacak isimlerden birisi olan Almanya merkezli üretici, organizasyon öncesinde zirve üyesini de unutmadı. Bugün resmi kaynaklar üzerinden yapılan duyurusu üzerinden ilk detaylarını gördüğümüzü Volkswagen Touareg R hibrit, performans dinamiklerine daha çevreci bir dokunuşu beraberinde getiriyor. İçten yanmalı ve elektriğin bir araya gelmesiyle 455 beygirlik güçle asfalta ineceğini gördüğümüz modelin menzil değeri de günlük kullanımda fayda sağlayacak.

Volkswagen

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Touareg R hibrit teknik özellikleri

Touareg R Hybrid’in performansının arkasında yatan motor bileşenlerine baktığımızda bizleri ilk olarak 3.0 litrelik V6 benzinli makine karşılıyor. Tek başına yaklaşık 340 beygir güç üreten bu motora 124 beygirlik destekle elektrik ünitesi destek oluyor. Ortaya çıkan 455 beygir gücün tork noktasındaki seviyesi ise 700 Nm. Standart olarak dört tekerlekten çekişli altyapı ve 8 kademeli şanzıman üzerinden yere aktarılan bu değerler, yaklaşık 5 saniyelik 0-100 ve 250 km/s’lik maksimum sürat ile limitlendirilmiş durumda. Touareg R Hybrid’in saf elektrik modunda ise 140 km/s hıza kadar çıkabildiğini ve 50 kilometrelik menzil kat edebilildiğini de belirtmeden geçmeyelim. Aracın potansiyel alıcıları ve meraklılarının ayrı parantezde bilmesi gereken noktalardan birisi Arazi Paketi. Beraberinde bir adet sürüş modunu da getiren bu paketle birlikte Touareg’in altyapısına koruma amaçlı paneller yerleştirildiğini görüyoruz. Standart olarak ailede sunulan pek çok elektrikli asistan desteği, 12 inçlik dijital sürücü ve 15 inçlik multimedya ekranı gibi donanımları beraberinde getirecek olan modelin Cenevre’de fiyat ve sipariş süreci de netleşmesi bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle 2020 Volkswagen Golf