reklamı kapat

POPÜLER

2022 Volkswagen Touareg Edition 20

2022 Volkswagen Touareg Edition 20; amiral gemisinin 20. yaşına özel seri

2002’de başlayan macerayı taçlandıran 2022 Volkswagen Touareg Edition 20, ince dokunuşlarıyla meraklılarının dikkatini çekecek.

Volkswagen ürün gamındaki macerasına 2002 yılında başlayan Touareg, 2022 model yılıyla birlikte 20. yaşını kutluyor. Günümüzde üçüncü jenerasyonuyla yola devam eden SUV ürün gamının amiral gemisi, bu süreçte yakaladığı 1 milyon adedi aşan satış rakamıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Volkswagen Grubu içerisinde konumlanan Audi Q7, Porsche Cayenne, Bentley Bentayga ve Lamborghini Urus gibi premium nitelikli modellere aynı altyapı üzerine geliştirilmesi sebebiyle de önemli bir yerde konumlanan Touareg, 20. yaşına özel olarak üretilecek versiyonuyla da dikkatleri üzerine çekecek. Özel renk seçeneği ve detaylardaki dokunuşlarıyla meraklılarıyla buluşacak olan 2022 Volkwagen Touareg Edition 20, Almanya’da 77.530 euroluk başlangıç fiyatıyla satışa sunulacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2022 Volkswagen Touareg Edition 20 dört farklı motor dinamiğiyle tercih ediliyor

Dışarıdan bakıldığında ilk olarak “Meloe Blue” adı verilen gövde rengi ve 20 inçlik “Bogota” jant setiyle ayrışacak olan versiyonda, “Edition 20” rozetini de gerek dış gerekse iç tasarım detaylarında göreceğiz. Dış bölümde kapılarda karşımıza çıkan bu rozet kokpitte ise vites topuzu, kapı eşikleri, paspaslar ve konsol üzerinde özel bir versiyon içerisinde olunduğunu kullanıcıya hissettirme tarafında etken olacak. Touareg Edition 20 versiyonu kullanıcılara dört farklı motor seçeneğiyle sunulacak. İki adet dizel, benzinli ve şarj edilebilir hibrit olarak çeşitlenen bu versiyonların her türlü kullanıcı kitlesini kapsadığını söylemek mümkün. Dizel tarafında 3.0 litrelik altı silindirli makine 231 PS güç ve 500 Nm tork ile 286 PS güç ve 600 Nm tork versiyonları listelerde karşımıza çıkıyor. Aynı motorun benzinli kombinasyonunda ise 340 PS güç ve 450 Nm’lik güç değerleri teknik tabloya yansıyor. Elektrikli sürüş deneyimini yansıtabilen hibrit motorda ise 381 PS güç ve 600 Nm tork değerleri kullanıcıları bekliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR