reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Touareg

970 Nm torkla geldi; Volkswagen Touareg ABT modifikasyonuna yakından bakın

Grubun en popüler geliştiricisi olan ABT, bu kez son jenerasyon Volkswagen Touareg üzerinde gerçekleştirdiği sihirle karşımızda.

Yeni jenerasyonuyla birlikte artık grubun premium üyelerinden olan Porsche Cayenne’e dahi göz kırpaya başlayan Volkswagen Touareg, fiyat etiketine bakıldığında da bunu fazlasıyla hissettirmişti. Bir önceki nesline göre tasarım olarak da ciddi bir sınıf atlamayı beraberinde getiren model için beklediğimiz gelişmelerden birisi daha tamamlandı. Kısa süre önce 1 milyonuncu özel üretim serisiyle karşımıza çıkan Touareg’i garajına alan ABT, ortaya gerek karakter gerekse performans olarak parmak ısırtan bir ürün çıkartmayı başardı. Standart versiyonda yer alan sekiz silindirli makine üzerinde yaptığı dokunuşla birlikte 970 Nm tork seviyelerine çıkan ekip, paylaştığı teknik verilerle de dikkat çekiyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Touareg ABT projesinden detaylar

Projenin Touareg’e kattığı değerleri daha iyi anlamak adına aslında fabrika çıkış bazı değerleri bilmek yeterli olabiliyor. Kaputun altında yer alan 4.0 litrelik V8 dizeli 416 beygirle kullanıcılarla buluşturan Volkswagen’in, ABT dokunuşuyla Touareg’e bir kez daha bakma isteğine bürüneceğine olan inancımız da tam. Artık 493 beygir güce sahip olan modelin Lamborghini Urus, Bentley Bentayga ve Audi RS Q8’e göz kırpışına şahit oluyoruz. ABT’nin paylaştığı verilerin detayında bu rakamsal iyileşmeyle birlikte Touareg’in 0’dan 100’e hızlanmasını 4,9 saniyede tamamlayabiliyor olması da oldukça etkileyici. Performansın yanında standart olarak 22 inçlik özel tasarım jant seti ve sport süspansiyon kitinin de tüm bu ahenge olan desteği de göz ardı edilecek cinsten değil. ABT, ocak ayı itibarıyla V6 motorlu versiyon için de ayrı bir geliştirme kitini kullanıcılarla buluşturacak.

İlgili video

Touareg ile nefes kesen sürüş deneyimi