reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Touareg
2020 Volkswagen Touareg

Ulaşılması zor derece; Volkswagen Touareg 1 milyon özel üretimine yakından bakın

İç pazarda satışa sunulacak olan Volkswagen Touareg özel versiyonu, 1 milyon üretim adedini simgeleyen rozetlerle kullanıcılarına ulaşacak.

Ürün gamının zirve noktalarından birisi olarak macerasına 2002 yılında başlayan Volkswagen Touareg, kendi içerisinde çok önemli bir kilometre taşını geride bırakıyor. 17 yılı bulan üretim sürecinde günümüz itibarıyla üçüncü jenerasyonuyla yolda olan model için erişilmesi zor bir rekor kayıtlara geçiyor. Üretim bandındaki adedi 1 milyonu bulan Touareg için özel bir çalışma yapan Volkswagen, bu heyecanı özel bir versiyonla kullanıcılarıyla paylaşıyor. One Million adıyla satışa sunulacak olan bu özel modelde, özel seri olduğunu vurgulayan plakaları gövdenin çeşitli bölgelerinde görmek mümkün.

2020 Volkswagen Touareg

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Touareg One Million ufak noktalarıyla fark yaratıyor

Sechura Beji olarak isimlendirilen özel bir renk seçeneğiyle gelen modelde standart olarak 20 inçlik jant setinin sunulduğunu görüyoruz. Sipariş usulü bunu 21 inç olarak da tercih edebilecek olan versiyonda donanım paketi olaraksa R-Line’in tercih edildiğini belirtmek gerekiyor. Kokpit bölümünde yine özel renk seçeneğiyle tercih edilmiş deri döşemenin kullanıldığı Touareg One Million’da geri kalan parçaların diğer modellerle benzer nitelikte olduğunu söyleyebiliriz. Kaputunun altında standart olarak 3.0 litrelik V6 dizel makinesiyle gelen modelde bu kısımda da herhangi bir değişim gözlenmiyor. Yaklaşık 280 beygir güç ve 600 Nm tork üreten motor, Touareg’i 0’dan 100’e 6,1 saniyede taşırken maksimumda 235 km/s hıza çıkarabiliyor. Almanya’da 80.880 euroluk etiket fiyatıyla satışa sunulan modelin sınırlı üretim adetlerine sahip olması bekleniyor.

İlgili video

Volkswagen Touareg