reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia 1 II, Xperia 10 II ve Xperia L4 fiyatları belli oldu

Sony Xperia 1 II, Xperia 10 II ve Xperia L4 fiyatları belli oldu

Sony Xperia 1 II, Xperia 10 II ve Xperia L4 akıllı telefon modellerinin resmi satış fiyatları açıkladı. Özellikle amiral gemisi beklenenden pahalı çıktı.

Sony Xperia 1 II, Xperia 10 II ve Xperia L4, Sony’nin 2020’deki ilk akıllı telefonları oldu. Modellerin tüm detaylarını paylaşan ancak fiyatı gizleyen Sony, sonunda bu konudaki merakı da bitirdi. Açıklanan özellikle Xperia 1 II fiyatı kullanıcıları çok da memnun etmiş değil. Baktığımız zaman ailenin en üstündeki 5G’li amiral gemisi Xperia 1 II, Avrupa’da 8 GB RAM + 256 GB depolama için tam 1.200 euro fiyat etiketine sahip olacak. Telefonun daha uygun fiyatlı bir 4G versiyonu ise gelmeyecek ve satış ikinci çeyrekte olacak. Yine ikinci çeyrekte çıkacak orta seviye model Xperia 10 II içinse 4 GB RAM + 128 GB depolama için 370 euro verilmesi gerekecek. En alttaki Xperia L4 modeli ise 3 GB RAM + 64 GB depolama için 200 euro fiyat etiketiyle satın alınabilecek. Bu modeller hiçbiri maalesef resmi olarak Türkiye’ye gelmeyecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony Xperia 1 II, Xperia 10 II ve Xperia L4 çok da ses getirmedi

Sony’nin modelleri maalesef uzun zamandır öne çıkamıyor. Bunun en büyük nedenleri arasında tasarım ve kamera kalitesi yer alıyor. Dünyanın en iyi kamera sensörlerini üreten ve Huawei’ye harika sensörler sağlayan firma, kendi telefonlarını kamera konusunda güçlü hale getiremiyor. Bu yüzden de cihazlar öne çıkamıyor. Kişilerin yüksek fiyat karşılığında bekledikleri ilk şeyler arasında iyi fotoğraf ve video kalitesi yer alıyor. Bu açıdan özellikle Xperia 1 II modelinin kamera kalitesi büyük merak uyandırıyor. DxOMark’tan bilimsel bir test bekleniyor ancak beklentinin çok da yüksek olmadığı görülüyor.

İlgili Video