reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia 1 II ve Sony Xperia 10 II Sony Xperia 10 II Plus

Sony Xperia 1 III geliyor; işte ortaya çıkan ilk bilgiler

Sony’nin uzun süre önce tanıttığı akıllı telefonlarından amiral gemisi Sony Xperia 1 II yerini Sony Xperia 1 III modeline bırakacak.

Akıllı telefon pazarında geri kalması her zaman üzen firmalardan Sony, en son Japonya Sony Xperia 1 II için çıkan yeni versiyon ile gündeme gelmişti. Sadece Japonya pazarına özel olacağı aktarılan bu sürüm, farkını 8 GB yerine 12 GB RAM taşıyor olmasıyla koyuyordu. Şimdi ise Sony Xperia 1 III için ilk bilgiler geldi. Firmanın bir sonraki en yüksek amiral gemisi, aktarıldığı kadarıyla 2021’in başında resmi olarak karşımıza çıkacak. Telefonun Xperia II’den yüzde 15 daha parlak bir ekrana sahip olduğu aktarılırken, çözünürlüğün 4K olduğu ve 120 Hz gibi yüksek bir yenileme hızının sunulacağı da gelen ilk bilgiler arasında yer alıyor. Kameralarının da doğal olarak daha iyi olacağı aktarılan Xperia 1 III, yüksek ihtimalle biraz daha inceltilmiş çerçevelere sahip olacak ve maalesef Türkiye pazarına gelmeyecek. Modelin fiyat olaraksa 1.000 doları rahatlıkla geçmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony Xperia 1 III öncesinde Sony Xperia 1 II teknik olarak neler sunuyordu?

5G’li telefon gücünü Snapdragon 865 işlemciden alıyor. 128 GB / 256 GB dahili depolaması olan Xperia 1 II, önünde 8 megapiksel kamera taşıyor. Arkada ise dörtlü kurulum bizleri karşılıyor. Burada 12 megapiksel F/2,2 ultra geniş açı + 12 megapiksel F1.7 geniş açı + 12 megapiksel F2.4 telefoto lens + 3D ToF bir araya geliyor. Ekranı 6,5 inç 21:9 4K HDR OLED olan Xperia 1 II, Motion Blur Reduction isimli özel bir teknikle 90 Hz benzeri bir akıcılık sunabiliyor. 4.000 mAh pili olan ve suya karşı dayanıklı olan amiral gemisi telefonda sevindirici şekilde 3,5 mm kulaklık girişi bulunuyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Vivo’nun gimbal kameralı yeni telefonu