reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia 1 II ve Sony Xperia 10 II Sony Xperia 10 II Plus

Sony Xperia 10 III için ilk teknik detaylar ortaya çıktı

Akıllı telefon pazarının geri planda kalan firması Sony, yeni modeller geliştirmeye devam ediyor. Bu sefer Sony Xperia 10 III gündemde.

Akıllı telefon pazarında geri kalması her zaman üzen firmalardan Sony, en son Xperia 10 II Plus modelini rafa kaldırıldı haberiyle gündeme gelmişti. Gücünü Snapdragon 720 işlemciden alacağı uzun zamandır konuşulan telefon, Sony’nin odağını 5G desteğine çevirmesi nedeniyle tarih olmuş açıklaması gelmişti. Şimdi ise Sony Xperia 10 III modelinin Snapdragon 690 işlemci ile yolda olduğu aktarıldı. Firmanın 5G’ye sahip ilk orta seviye modeli olacak Xperia 10 III, yüksek ihtimalle 2021’in ilk çeyreğinde resmi olarak lanse ediliyor. Ondan önce modelin ciddi şekilde detaylanmasını bekliyoruz. Firmadan artık 5G desteği olmayan telefon gelmesi beklenmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony Xperia 10 III gündem olurken, Sony Xperia 1 III modeli de yolda bulunuyor

Firmanın bir sonraki en yüksek amiral gemisi, aktarıldığı kadarıyla 2021’in başında resmi olarak karşımıza çıkacak. Telefonun Xperia II’den yüzde 15 daha parlak bir ekrana sahip olduğu aktarılırken, çözünürlüğün 4K olduğu ve 120 Hz gibi yüksek bir yenileme hızının sunulacağı da gelen ilk bilgiler arasında yer alıyor. Kameralarının da doğal olarak daha iyi olacağı aktarılan Xperia 1 III, yüksek ihtimalle biraz daha inceltilmiş çerçevelere sahip olacak ve maalesef Türkiye pazarına gelmeyecek. Modelin fiyat olaraksa 1.000 doları rahatlıkla geçmesi bekleniyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Vivo’nun gimbal kameralı yeni telefonu