reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia
Sony Xperia Compact

iPhone 12 Mini rakibi yeni Sony Xperia Compact ortaya çıktı

Akıllı telefon pazarının geri planda kalan firması Sony, Android tarafında sevindirecek bir model üzerinde çalışıyor. Yeni Sony Xperia Compact geliyor.

Türkiye pazarında olmaması birçok kişiyi oldukça üzen Sony, Android tarafında kompakt modellerin ölmediğini gösterecek ve yakında yeni Sony Xperia Compact ile karşımıza çıkacak. Kısa süre önce OnLeaks tarafından sızdırılan telefon, damla çentikli bir tasarıma sahip ve parmak izi sensörünü yanda taşıyor. Genel tasarım çizgisi Xperia’ların son dönemdeki standart gidişatından ayrılmayan telefon, aktarıldığı kadarıyla 5,5 inç bir ekran üzerine kuruluyor. 140 x 68.9 x 8.9mm boyutuyla 5,4 inç ekranlı iPhone 12 Mini’den biraz daha büyük olan telefon, arkasında çiftli kamera taşıyor ve 3,5 mm kulaklık girişi getirmiyor. Selfie kamerası 8 megapiksel olarak açıklanan yeni Xperia Compact, arkada 13 megapiksel ana kamera taşıyor ve bunun haricinde henüz hiçbir teknik detay barındırmıyor. Ancak bunun yakında değişmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Sony Xperia Compact yanında Sony Xperia 10 III da yolda bulunuyor

Sony Xperia 10 III modeli de kısa süre önce OnLeaks tarafından sızdırılmıştı. Firmanın 5G’ye sahip ilk orta seviye modeli olacak Snapdragon 690 işlemcili Xperia 10 III, yüksek ihtimalle 2021’in ilk çeyreğinde resmi olarak lanse ediliyor. Model tasarımsal olarak Xperia 10 II ile benzer bir yapıda. Sony tasarım konusunda bu modelinde de yeni bir çizgiye geçmiyor. Firmadan ayrıca 2021’de Snapdragon 888 işlemcili bir amiral gemisi de geliyor. O modelde de çok merak ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Vivo’nun gimbal kameralı yeni telefonu