reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia 5 II

Sony telefon tarafında eskiye geri dönüyor: “Compact ve Premium”

Akıllı telefon pazarının Türkiye’de resmi olarak yer almayan isimlerinden Sony, yeni yılda Compact ve Premium modelleri geriye getiriyor.

Sony, akıllı telefon tarafında gündeme son dönemde sadece Xperia 1 II modeliyle gelmiş ancak daha sonra yine büyük rakiplerinin arkasında kalmıştı. Ancak şirket buna rağmen pazardan çıkmıyor. Şu an Türkiye dahil birçok pazarda aktif olarak yer almayan firma, buna karşın alanda kalmaya devam etmek istiyor. Hatta yeni bilgilere göre şirket 2021’de üç yeni amiral gemisi tanıtacak ve Compact ile Premium modelleri de geriye getirecek deniyor. Firmanın bu yıl ufak bir amiral gemisi tanıtmayacağı, 2021’de ise Compact model ile bunun kullanıcılara sunulacağı aktarılıyor. Halen ufak ancak güçlü telefonlara inanılmaz yüksek bir talep bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En son Sony Xperia 5 II modeli ortaya çıkmıştı

Firmadan alıştığımız Xperia 1 II benzeri bir tasarımla yolda olduğunu duyduğumuz ancak halen gelmeyen telefon, aktarıldığı kadarıyla 6,1 inç FHD 21:9 bir OLED ekran üstüne kuruluyor, gücünü Snapdragon 865 ile 8 GB RAM‘den alıyor ve 5G desteğine sahip. 3.800 mAh gibi günümüz için küçük kalan pil ile donatılan “amiral gemisi” telefon, arkasında dörtlü kurulum taşıyor. Burada 3 adet 12 megapiksel kamera ile ToF sensörü bir araya geliyor deniyor. 157x68x7.9 boyutlarındaki modelin fiyatı belli değil ancak çok yakında resmen tanıtılacak demiyor.

İlginizi Çekebilir

Vivo’nun çok merak edilen yeni telefonu