reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 40 Pro

İşte karşınızda ilk taslak tasarımıyla Huawei Mate 40 Pro [Galeri]

Merakla beklenen Huawei Mate 40 ailesinin Pro modeli Huawei Mate 40 Pro da resmi olarak ilk taslak tasarımıyla karşımızda.

Mate 40 serisi daha önce de söylediğimiz üzere Mate 40, Mate 40 Pro, Mate 40 Porsche Design ve Mate 40 Pro Plus modellerinden oluşuyor. En son ekim ayına kaldıklarını duyduğumuz telefonlardan Mate 40 gibi Huawei Mate 40 Pro da gerçekten etkileyici bir tasarımla yolda bulunuyor. Görebileceğiniz üzere ciddi kavisli kenarlara sahip olan telefon, arkasında dörtlü kamera sistemine ev sahipliği yapan yuvarlak bir kamera modülü taşıyor. Burada bir kameranın yüksek kayıpsız zoom sunacak periskop olduğu görülürken, modelde ekrana entegre çiftli selfie kamerası bulunuyor. 3.5 mm kulaklık girişine sahip olan telefon, parmak izi sensörünü ekranına entegre ediyor ve gerçekten çıktığı zaman çok ses getirecek gibi duruyor. Modelin yakında iyice detaylanması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 40 Pro dahil ailenin diğer detayları şöyle

Telefonlar güçlerini ortak olarak 5 nm üretim sürecinden çıkan Kirin 1000 işlemciden alıyor. Tahmin edebileceğiniz üzere yine Android lisansı olmadan yolda bulunan yani Google Play Store erişimi olmayan telefonlar, bunun yerine HMS temelli AppGallery kullanılıyor. Mate 40 serisinin daha önce de söylediğimiz üzere en az iki versiyon ile Türkiye’de de satılmasını bekliyoruz. Mate 40 Porsche Design ve Mate 40 Pro Plus’ın Türkiye’ye gelmeyeceğini düşünüyoruz ancak bunun halen net olmadığını belirtmek gerekiyor. Firma burada bir sürpriz yapabilir.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için yeni gelen özellikler