reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp için doğruluk kontrolü odaklı faydalı arama özelliği

 - Güncelleme: 04 Ağustos 2020 12:15

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp, önemli sayılacak bir özellikle daha gündemde. Bu sefer doğruluk kontrolü odaklı yeni arama özelliği karşımızda.

WhatsApp, iOS, Android ve Web sürümlerine tarafınıza yönlendiren içerikleri internette taratarak (Google) kontrol etmenize imkan tanıyan bir arama özelliği getirdi. Biliyorsunuz WhatsApp‘tan sahte haberlerin yayılmasını engelleme adına son dönemde büyük adımlar atılıyor. Bunların en yenisi olan özellik için firmanın resmi açıklaması şu şekilde karşımıza çıkıyor:

Bugün, bu mesajların doğruluğunu kontrol etmek için basit bir yöntem sağlamak üzere sohbetlere büyüteç düğmesi ekliyoruz. Çok kez iletilmiş mesajlara yönelik arama yapmanın basit bir yöntemini sunarak, kullanıcıların mesaj olarak aldıkları içeriklerle ilgili haber sonuçlarını veya diğer bilgi kaynaklarını bulmalarını kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Bu özellik, kullanıcıların ilgili mesajı tarayıcıları üzerinden yüklemelerine olanak sağlıyor ve bu mesaj WhatsApp tarafından hiçbir zaman görülmüyor. Web’de ara özelliği bugünden itibaren ABD, Birleşik Krallık, Brezilya, İrlanda, İspanya, İtalya ve Meksika’da Android, iOS ve WhatsApp Web için WhatsApp’ın en güncel sürümüyle birlikte kullanıma sunuluyor.”

Özelliğin kısa süre içerisinde Türkiye’de de aktif edilmesini bekliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp için güzel başka destekler de yolda bulunuyor

Kısa süre önce ortaya çıktığı kadarıyla yakın zaman içerisinde kişilerin belirli sohbetlerin bildirimlerini şimdi olduğu gibi 1 yıl değil sonsuza kadar kapatmasına imkan tanınacak. Ayrıca servis için çoklu hesap desteği de yolda. Uzun zamandır test edilen bu özellik sayesinde kişilerin aynı WhatsApp hesabını iki farklı cihazda kullanmasının önü açılacak. Hatta son gelen bilgilere göre firma kişilere burada iki değil dört farklı cihaz desteği verecek. Bu sayede aynı hesap hem Android telefonda hem Android tablet üstünde hem de örneğin iPad ve bilgisayar üzerinde açabilecek.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin elektrikli aracı ile tanışın

İLGİLİ HABERLER