reklamı kapat

POPÜLER

modüler elektrikli araç eBussy

Geleceğin modeli; modüler elektrikli araç eBussy ile tanışın [Video]

 - Güncelleme: 29 Temmuz 2020 15:42

Elektrikli araç modellerinin sayısı sürekli olarak artıyor. Bu alanda yer almak isteyen en şirin ve kullanışlı modellerden birisi ise eBussy oluyor.

Şimdilik sadece bilgisayar ortamında yer alan eBussy, Almanya merkezli olarak ElectricBrands firması tarafından geliştiriliyor. Şehir ve araziye özel olmak üzere 2 farklı versiyonu ve 10 farklı gövde tipi bulunan elektrikli araç, yukarıda da dediğimiz gibi oldukça şirin bir tasarıma sahip. İstenirse bir van istenirse de bir kamyonet gibi kullanılabilecek şekilde tasarlanan araç, modüler yapısı sayesinde akla gelebilecek her türlü ihtiyacı karşılayabilecek bir seçenek konumunda yer alıyor. Ufak olmasıyla şehir içi kullanımını kolaylaştıracak eBussy, aktarıldığı kadarıyla 10 kWh ya da 30 kWh pil paketleriyle özelleştirilebiliyor. 10 kWh pil paketiyle 200 km menzil getirecek model, 30 kWh pil paketiyle ise tam 598 km yol yapabilecek deniyor. Bu değer gerçekten çok iyi görünürken, aracın istenirse üstüne güneş panellerinin konabileceği de aktarılıyor. Bu paneller ile aracın daha da fazla menzil sunabileceği belirtiliyor. Her tekerde 20 beygir gücünde elektrik motoru bulunan ve toplam tam 1.000 Nm tork sunan elektrikli araç eBussy, 90 km/s hıza çıkabiliyor. Bu ufak elektrikli aracın versiyona bağlı olarak 450 ila 600 kg arasında bir gövde ağırlığına sahip olacağı aktarılıyor.

modüler elektrikli araç eBussy
modüler elektrikli araç eBussy
modüler elektrikli araç eBussy
modüler elektrikli araç eBussy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli araç eBussy dikkat çekmeyi başardı

Sayfada görebileceğiniz üzere özel kamp ve offroad versiyonları da bulunan fütüristik elektrikli araç, açıklandığı kadarıyla 15 bin euro başlangıç fiyatıyla yollara çıkacak. Modelin en pahalı versiyonu ise 30 bin euro olacak açıklaması yapılıyor. Tanıtım videosunu sayfanın en üstünde izleyebileceğiniz eBussy’nin 2021’de elde edilebilir olması hedefleniyor.

modüler elektrikli araç eBussy

İLGİLİ HABERLER