reklamı kapat

POPÜLER

canoo elektrikli pickup

Elektrikli pickup dünyasının en son üyesi Canoo’dan geldi

ABD merkezli Canoo firmasından bu sefer bir elektrikli pickup modeli gelmiş durumda. Araç 2023 yılında yollara çıkacak iddialı bir seçenek.

Hayatına EVelozity olarak başlayan ve daha sonra değişime giderek Canoo olarak yeniden yapılanan şirket, ilk olarak 2021 yılında seri üretime geçirmek üzere hazırlanan elektrikli otomobili ile karşımıza çıkmıştı. Firmadan daha sonra MPDV isimli bir ticari odaklı elektrikli araç gelmişti. Şimdi ise Canoo tam olarak Tesla Cybertruck ve Rivian modelleri gibi araçların karşısına çıkacak elektrikli pickup modeliyle ses getirdi. Yukarıda da dediğimiz gibi 2023’te yollara çıkacak araç, bir sızıntı üzerinden karşımıza çıktı ve genel olarak yuvarlak hatlarıyla ilgi çekici göründü. Tasarımı herkese hitap etmeyen model, fütüristik aydınlatmalar taşıyor ve istenirse arka kısmı kapalı olarak da alınabiliyor. Burada özellikle kamp için harika kombinasyonlar kurulabiliyor. Arka kapakları kasasını uzatmak için kullanılabilen araç, firmanın standart elektrikli araç platformu üzerine kuruluyor. Henüz aşırı detaylanmayan elektrikli pickup, kısıtlı sayıdaki veriye göre ister tek istenirse de çift motor ile alınabilecek ve en üstte 600 beygir kadar güç sunulacak. Aracın menzili ise 320 km’den fazla olacak. Henüz fiyatı hakkında bilginin olmadığı tamamen elektrikli araç, 900 kg kadar yükü rahatlıkla taşıyabilecek.

Canoo elektrikli pickup çok dikkat çekerken, MPDV için temel detaylar şöyleydi

Tesla Cybertruck‘ı akıllara getiren köşeli bir tasarım çizgisi bulunan ve özellikle içten oldukça fütüristik duran araç, 2022’de yollara inecek bir seçenek konumunda yer alıyor. Başta kargo firmaları olmak üzere yük taşıma için tasarlanan ticari model, teknik olarak verilen bilgilere göre 40-kWh pil paketiyle 208 km kadar menzil, 60-kWh pil paketiyle 305 km menzil, 80-kWh pil paketiyle ise yaklaşık olarak 370 km menzil getiriyor.

Yüksek güçlü ve hızlı DC şarj desteği de olan Canoo MPDV, gücünü tek bir 200 beygir (149-kW) gücündeki motordan alıyor. Bu öne konumlandırılan elektrik motoru 320 Nm tork üretebiliyor. Canoo MPDV modelinin satış fiyatı 33 bin dolardan başlıyor.

İlginizi Çekebilir

Modüler yapısıyla dikkat çeken elektrikli bisiklet ile tanışın

İLGİLİ HABERLER