reklamı kapat

POPÜLER

whatsapp

WhatsApp için beklenen sessize alma özelliği geldi

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp, birçok kişiyi mutlu edebilecek bir özelliği sonunda kullanıma sundu.

Sürekli olarak yenilikler kazanan WhatsApp için geçtiğimiz aylarda kişilerin belirli sohbetlerin bildirimlerini daha önce olduğu gibi 1 yıl değil sonsuza kadar kapatmasına imkan tanıyacak haberleri gündeme çıkmıştı. Burada aynı zamanda 8 saat ve 1 haftalık seçenekleri de sunacak şirket, rahatsız olunan sohbetten çıkmadan onu tamamen görünmez hale getirecek ve bunu temelli yapacak olmasıyla bazılarını sevindirecek denilmişti. İşte bu özellik an itibariyle herkes için aktif edilmeye başlandı. Yakında eksiksiz olarak herkese gelecek bu yeni özellik, normal sohbet yanında grup sohbetler için sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp için önemli bir yenilik daha yolda

WhatsApp, gönderdikten belirli bir sonra kendisini silen mesaj sistemini, gönderilen medya içerikleri için de geliştiriyor. Burada kişilerin karşı taraftaki kişi sohbet penceresini kapattıktan sonra kendisini otomatik olarak silen “fotoğraf, video ve GIF’ler” gönderebileceği aktarılıyor. Şimdilik sadece Android tarafında test edilen özellik, önümüzdeki aylarda resmi olarak kullanıma sunulacak deniyor. Bu konuda henüz net bir tarih yer almıyor.  Ancak özellik gerçekten güzel görünüyor. Bu altyapı aslında başından beri metin mesajlarından çok medya içerikleri için gerekiyor. Kişiler tüm uyarılara rağmen birbirlerine hassas görseller atmaya devam ediyor.

İlgili Video