reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Air 2 Pro kablosuz kulaklık

AirPods Pro benzeri Xiaomi Mi Air 2 Pro kablosuz kulaklık için fiyat ve özellikler netleşti

Tasarımsal açıdan direkt olarak Apple AirPods Pro gibi görünen kablosuz kulaklık modeli Xiaomi Mi Air 2 Pro için fiyat dahil yeni detaylar var.

Firmanın en yenisi Xiaomi Mi Air 2 Pro, daha da önce de söylediğimiz gibi AirPods Pro benzeri bir tasarımla yolda bulunuyor. Çok yakında tanıtılacağı tahmin edilen ürün, aktarıldığı kadarıyla sadece 73 dolarlık bir satış fiyatına sahip olacak. Yani AirPods Pro’dan çok da ucuz olacak model, sızan teknik özelliklere bakarsa 100 ms gibi rakibinden daha düşük bir gecikmeyle ses aktarıyor ve ANC yani aktif gürültü engelleme özelliğiyle geliyor. ANC konusunda AirPods Pro kadar iyi olması çok da beklenmeyen model, elbette Bluetooth temelli çalışıyor ve LHDC ile AAC ses kodeklerini destekliyor. Kablosuz şarj özelliğine de sahip olan Mi Air 2 Pro, aktarıldığı kadarıyla normalde ANC olmadan 7 saat kadar, ANC açıkken ise 5 saat kadar pil ömrü sunuyor. Modelin şarj özellikli haznesi ile bu süre 28 saate kadar çıkarılabilecek. Bu da birçok kişiye fazlasıyla yeterli gelecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Air 2 Pro öncesinde AirPods Pro benzeri Huawei FreeBuds Pro kablosuz kulaklık gelmişti

Halen Türkiye’de satışa çıkması beklenen ürün, merkezinde firmanın yeni nesil diğer giyilebilir ürünlerinde de yer alan Kirin A1 işlemciyi taşıyor ve Bluetooth 5.2 bağlantı kullanıyor. AirPods Pro gibi ANC yani aktif gürültü engelleme ile gelen FreeBuds Pro, bu noktada güzel bir detay da taşıyor. Firmanın resmi açıklamasına göre kulaklığın ANC özelliği dinamik olarak çalışıyor. Yani Huawei FreeBuds Pro, gürültü engelleme seviyesini bulunulan ortama göre sürekli olarak otomatik şekilde değiştirebiliyor. Bu da gerçekten çok kullanışlı görünüyor. Ofis içerisindeki gürültü ile dış mekan gürültüsü elbette birbirinin aynısı değil ve kulaklığın burada seviye ayarını kendisinin yapması güzel duruyor.

İlgili Video

Huawei FreeBuds 3’ü tanıtan video