reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia 1 II ve Sony Xperia 10 II Sony Xperia 10 II Plus

Beklenen modellerden Sony Xperia 10 II Plus rafa kalktı

Xperia 10’un üzerine Xperia 10 II’yi çıkaran Sony, Xperia 10 Plus’ı üzerine Sony Xperia 10 II Plus modelini getirmeme kararı almış durumda.

Akıllı telefon pazarında geri kalması her zaman üzen firmalardan Sony, en son Japonya Sony Xperia 1 II için çıkan yeni versiyon ile gündeme gelmişti. Sadece Japonya pazarına özel olacağı aktarılan bu sürüm, farkını 8 GB yerine 12 GB RAM taşıyor olmasıyla koyuyordu. Şimdi ise firmanın mobil tarafından Sony Xperia 10 II Plus modelinin rafa kaldırıldığı bilgisi geldi. Gücünü Snapdragon 720 işlemciden alacağı uzun zamandır konuşulan telefon, Sony’nin odağını 5G desteğine çevirmesi nedeniyle tarih olmuş gibi görünüyor. Firma yeni telefonlarını artık 5G destekli işlemciler ile satışa sunmak istiyor ve bu da fazlasıyla mantıklı görünüyor. Biliyorsunuz artık çok ucuz cihazlar bile 5G desteğiyle geliyor.

Sony Xperia 10 II Plus gündem olurken, Sony Xperia 1 III modeli ise yolda bulunuyor

Firmanın bir sonraki en yüksek amiral gemisi, aktarıldığı kadarıyla 2021’in başında resmi olarak karşımıza çıkacak. Telefonun Xperia II’den yüzde 15 daha parlak bir ekrana sahip olduğu aktarılırken, çözünürlüğün 4K olduğu ve 120 Hz gibi yüksek bir yenileme hızının sunulacağı da gelen ilk bilgiler arasında yer alıyor. Kameralarının da doğal olarak daha iyi olacağı aktarılan Xperia 1 III, yüksek ihtimalle biraz daha inceltilmiş çerçevelere sahip olacak ve maalesef Türkiye pazarına gelmeyecek. Modelin fiyat olaraksa 1.000 doları rahatlıkla geçmesi bekleniyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Vivo’nun gimbal kameralı yeni telefonu