reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

PlayStation 5 çıkış oyunları Türkçe dil desteğiyle geliyor

Yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için Türkiye’deki oyuncuları çok sevindirecek bir haber çıktı. Konsol Türkçe oyunlar ile geliyor.

Türkiye’de 8.299 TL‘den 19 Kasım tarihinde raflardaki yerini alacak olan yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5, merakla bekleniyor. Bu merakı daha da artıracak haber kısa süre önce Sony Türkiye’den geldi. Yapılan açıklamada “19 Kasım tarihinde Türkiye’de de satışa çıkacak olan yeni nesil oyun konsolu PS5’in PlayStation Studios tarafından geliştirilen çıkış oyunları, Türkçe dil desteğine sahip olacak.” denildi. Aktarıldığı kadarıyla Insomniac Games tarafından geliştirilen ve en çok satan PlayStation özel oyununun devamı niteliğinde olan Marvel’s Spider-Man: Miles Morales ile Sumo Digital tarafından geliştirilen Sackboy: Büyük Macera oyunları, PS5 için Türkçe dublaj ve altyazı desteğiyle birlikte piyasaya çıkacak. Aynı zamanda PlayStation konsoluna özel olarak üretilen Demon’s Souls’un PS5 yeniden yapımı ile PS5 konsoluna yüklü olarak gelen Astro’s Playroom oyunları da Türkçe altyazı seçeneğiyle birlikte geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkçe dil desteğine sahip olan Marvel’s Spider-Man: Miles MoralesSackboy: Büyük Macera, Astro’s Playroom ve Demon’s Souls, PlayStation 5’in çıkış tarihi olan 19 Kasım’da konsol ile aynı anda Türkiye’de piyasaya çıkacak. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales ve Sackboy: Büyük Macera oyunlarının PlayStation 4 versiyonları da Türkçe dublaj ve altyazı desteğine sahip olacak.

13 Kasım 2020 Güncelleme: Sony Türkiye ilk bilgide bir yanlışlık yapıldığını ve Spider-Man Miles Morales’in Türkçe dil desteğine sahip olmadığını duyurdu..

PlayStation 5 için teknik detaylar şöyle

Tekrardan hatırlamak adına yeni nesil konsol gücünü AMD’nin 3. jenerasyon Zen mimarisi üzerine kurulacak sekiz çekirdekli bir işlemciden alıyor. Grafik tarafında AMD imzalı Radeon Navi ailesini kullanan PS5, 4K oyunculuğu hemen hemen standart hale getiriyor. Işık efektlerine çağ atlatacak Ray Tracing desteği de dikkat çeken detayları arasında yer alıyor. SS5’in 825 GB‘lık özel NVMe SSD birimi ise tam 5.500 mb/saniye hızında görev yapıyor.

Konsolun mutlaka içine de bakın: