reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation oyunları için Türkçe dil desteği sürecek

PlayStation oyunları için Türkçe dil desteği sürecek. Bilkom döneminde de bazı oyunlar eskiden olduğu Türkçe altyazıyla (Arada Türkçe dublaj da gelebilir) gelecek.

Instagram’da sorulan, “Sony özel oyunlarda Türkçe dil desteği devam edecek mi?” sorusuna PlayStation Türkiye tarafından verilen cevap kısa ve öz olarak “Edecek :)” oldu. Bu detay Türkiye’deki oyuncular için güzel görünüyor ancak sürecin tüm yeni PlayStation oyunlarını kapsamayacağını belirtmek gerekiyor. Türkçe dil desteğinin olduğunu duyduğumuz ve şaşırdığımız en son oyun Rise Of The Ronin olmuş ve firma bu konuda şunları aktarmıştı: “Tarihin akışını şekillendirecek önemli figürlerle ve karanlıkta yol gösteren bir ışık arayan sıradan insanlarla tanışacağınız açık bir dünyada bu kültürel devrimi deneyimleyin. Rise Of The Ronin, 22 Mart 2024’te Türkçe altyazı seçeneğiyle PS5 için geliyor!”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dün biliyorsunuz sonunda herhangi bir soru işareti kalmadı, PlayStation ürünleri için Türkiye’de resmi olarak Bilkom ile anlaşıldı. Daha önce bazı başka firmaların da adının geçtiği konuda bugün şu açıklama yapılmıştı: Bilkom ile PlayStation markası ve ürünlerinin üreticisi Sony Interactive Entertainment arasında yapılan anlaşma ile PlayStation ürünleri, Bilkom’un Türkiye geneline yayılmış güçlü online ve fiziksel satış ağı üzerinden pazara sunulacak. Bilkom Genel Müdürü Fikret Ballıkaya yaptığı değerlendirmede, “Sony Interactive Entertainment ile imza attığımız bu güçlü iş birliğiyle, Sony Playstation ürünleri artık Bilkom güvencesiyle tüm oyun severler ile buluşacak. Türkiye genelindeki yaygın ve online satış kanallarımız ile ürünleri erişilebilir ve ulaşılabilir kılarken, aynı zamanda yetkin servis ve destek ağımız ile tüketici deneyimini en üst seviyede tutmak önceliklerimiz arasında. Tüm Playstation severlere hayırlı olsun. Şimdi oyun zamanı” dedi.  Bu iş birliği ile Türkiye’de kültürel ve ekonomik açıdan önemli bir pazar haline gelen oyun sektörü için önemli bir adım atılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu anlaşma ile Bilkom, PlayStation’ın dağıtım, lojistik ve satış sonrası operasyonlarını üstlenirken, pazarlama, kanal geliştirme, iş geliştirme, tüketici deneyimi yönetimi ve müşteri odaklı hizmetler alanlarında marka adına çalışacak. Türkiye’deki oyun tutkunları, Bilkom’un geniş hizmet ağı ve pazar deneyimi ile PlayStation’ın popüler ürünlerine erişebilecek. Sony Interactive Entertainment’ın PlayStation da dahil olmak üzere oyun deneyimini bir üst seviyeye taşıyan yenilikçi ürünleri, Türkiye’de Bilkom güvencesiyle satışa sunulacak.”

PlayStation ve Bilkom açıklaması yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu