reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation Türkiye Spider-Man

Spider-Man oyunu için PlayStation Türkiye’den Türkçe dil desteği açıklaması [Video]

Insomniac Games‘in geçtiğimiz günlerde yaptığı Spider-Man oyunuyla ilgili Türkçe dil desteği açıklamasına PlayStation Türkiye’den yanıt geldi. Türkçe dil desteği bekleyenler üzülecek.

PlayStation Türkiye’nin oyuncular tarafındaki en büyük artılarından biri oyunlara Türkçe dil desteği eklemesi. Bildiğiniz gibi özellikle Xbox-PlayStation tarafındaki çekişmede, Türkiye’deki oyuncular için bu dil desteği büyük bir artı. Son olarak God of War’da da Türkçe altyazı desteği sunan PlayStation Türkiye’nin bügüne kadarki başarılı yerelleştirme çabaları övgüyle karşılandı. Ancak önümüzdeki oyunlar için oyuncuları büyük bir sürpriz bekliyor. Heyecanla beklenen Spider-Man oyunu için Türkçe dil desteği sunulmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation Türkiye doğruladı

YouTube’da Konsol Üssü kanalına röportaj veren PlayStation Türkiye yetkilisi Mustafa Yiğit, oyuncuların merak ettiği soruları yanıtladı. Videoda daha çok God of War’un fiyat artışına yönelik açıklamalar yer alsa da 15. dakikadan sonra Türkçe desteği ile ilgili doğrulama yapılıyor. Spider-Man’e Türkçe desteğinin gelmeyeceğini açıklayan Mustafa Yiğit, PlayStation Türkiye’nin Insomniac dışında Sony Eurasia, PlayStaion ve Marvel olmak üzere ikna edilmesi gereken çok fazla partner olduğunu belirtti. Red Dead Redemption 2 için de 8 aydır çalışma olduğunu ancak Türkçe dil desteği için hala olumlu dönüş alınamadığını kaydetti. Bu durumda Red Dead Redemption 2’de de Türkçe seçeneği yer almayabilir. Videonun tamamını haberin devamından izleyebilir, Mustafa Yiğit’in tüm açıklamalarını dinleyebilirsiniz.

Video