reklamı kapat

POPÜLER

Twitter

Twitter’dan parolaları tehlikeye atan beklenmedik güvenlik açığı

Sosyal medyanın karakter limitli servisi Twitter, bugün kullanıcılarına beklenmedik bir bildirimde bulundu. Yaşanan bir hata yüzünden tüm kullanıcıların hesap parolaları tehlikeye girdi.

Güvenlik konusunda geçmişi kötü olmayan isimlerden Twitter, kısa süre önce beklenmedik bir hatayla karşılaştıklarını açıkladı. Normalde kişilerin parolalarını özel bir teknoloji ile gizlediklerini belirten Twitter, bu sayede şirket çalışanlarının dahi parolaları görmediğini açıklıyor. Ancak işte bu süreçte meydana gelen bir açık, bazı şifrelerin “gizlenmemiş” olarak görünmesine neden oluyor. Süreçte geniş çaplı bir parola hırsızlığı tespit etmediklerini belirten şirket, yine de 336 milyon kullanıcısına parolasını değiştirmesini öneriyor. Yani ortada kesin bir durum bulunmuyor ancak yine de herkesin parola değişimini yapması tavsiye ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter’dan kilit güvenlik önerileri

Şirket ayrıca yaptığı resmi açıklamada yeni parola seçerken dikkat edilmesi gerekenlere de değiniyor. İlk olarak diğer servisler ile aynı parolanın kullanılmaması öneriliyor. Güçlü parolalar tercih edin diyen sosyal medya devi, iki aşamalı giriş sürecinin de aktif olarak kullanılması öneriyor. Son önerisi ise gelişmiş bir parola yönetim uygulaması kullanılması yönünde. Biliyorsunuz bu uygulamalar tüm parolaları bir arada tutuyor ve çok karmaşık parolalar üretebiliyor. Bu tarz uygulamalar internet hayatını ve güvenliğini gerçekten çok daha kolay hale getiriyor.

İlgili Video

Google’ın inanılmaz faydalı teknolojisiyle tanışın