reklamı kapat

POPÜLER

Twitter

Twitter’dan Android uygulaması için çok faydalı yeni özellik

Sosyal medyanın karakter limitli servisi Twitter, birçok rakibinde uzun süredir yer alan bir özelliği Android tarafına getirmeye hazırlanıyor.

WhatsApp, Telegram ve Signal gibi anlık mesajlaşma uygulamaları kişilere uzun süredir uçtan uca şifreli mesajlaşma imkanı sunuyor. Bu şekilde yapılan yazışmalar sunuculardan şifrelenmiş olarak geçiyor. Yani A ile B noktası arasındaki yazışmayı kimse araya girerek okuyamıyor. Söylendiği kadarıyla şirketlerin kedisi dahi bu mesajları göremiyor. İşte bu çok kullanışlı altyapı Twitter‘ın Android uygulamasında da bulunmuş durumda. Şirketin test etmeye başladığı bu özellik, servisin DM yani direkt mesaj kısmı için geçerli. Direkt mesaj kullanarak iletişim kuran milyonlarca kişi için güzel duran özellik, tam olarak ne zaman kullanıma çıkacak bilmiyoruz. Android ile ya da daha sonra iOS’a da geleceği tahmin edilen özellik, platformu çok daha güvenli hale getirecek bir hamle olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter kısa süre önce ciddi bir güvenlik sorunu yaşadı

Güvenlik konusunda geçmişi kötü olmayan isimlerden Twitter, kısa süre önce beklenmedik bir hatayla karşılaştıklarını açıkladı. Normalde kişilerin parolalarını özel bir teknoloji ile gizlediklerini belirten servis, bu sayede şirket çalışanlarının dahi parolaları görmediğini açıklıyor. Ancak işte bu süreçte meydana gelen bir açık, bazı şifrelerin “gizlenmemiş” olarak görünmesine neden oluyor. Süreçte geniş çaplı bir parola hırsızlığı tespit etmediklerini belirten şirket, yine de 336 milyon kullanıcısına parolasını değiştirmesini öneriyor.

İlgili Video

Google’dan ilginç uygulama