reklamı kapat

POPÜLER

Aston Martin V12 Vantage V600

Zamanının en hızlısı, bugüne ilham oldu; Aston Martin V12 Vantage V600

Sınırlı üretim adediyle kullanıcılara sunulacak olan Aston Martin V12 Vantage V600, koleksiyonerlerin yeni gözdelerinden olacak.

Üretim hayatı boyunca performans odaklı otomobillerle karşımıza çıkan üst seviye markalardan birisi olan Aston Martin, kendisini dönem dönem tanımlayacak bazı imza otomobiller üretti. Günümüzde mücevher niteliği gören DB serisinin ilk jenerasyonları belki pek çok kişinin bu anlamda aklına gelecek ilk seçeneklerden birisi. Lakin Vantage‘ın rolü bahsetmekte olduğumuz bu zaman çizgisi üzerinde asla küçümsenmemesi gereken seviyelerde. Nitekim takvimleri 90’lı yılların sonuna sardığımızda DB7 ile birlikte V8 Vantage‘ın çok ciddi bir rol üstlendiğini görebiliriz. 1998 yılında V600 adını verdiği özel bir Vantage versiyonunu piyasaya sunan Aston, aynı zamanda en hızlı model etiketini de servis etmişti. Bu modelle saatte 321 km/s limitlerine erişen marka, tam 20 yıl sonra V600 imzasını sınırlı üretim yeni bir seriyle geri döndürüyor.

İki farklı tiple satılacak

Bu sefer on iki silindirli motor üzerine şekillenen V600 imzasın toplamda sadece 14 adet üretilecek. Yedi tanesi coupe yedi tanesiyse roadster olmak üzere şekillenecek olan V12 Vantage V600 versiyonlarının gövde panellerinin tamamında karbon fiber alaşımın ağırlığını görüyoruz. İçeride de devam eden bu karbon hakimiyeti, elden geçirilen koltuklarla birlikte en önemli farkı hissettirecek. İngiliz markanın “Q” departmanı tarafından üretilecek olan serinin teknik kısmında 600 PS güç üreten 6.0 litrelik V12 makinenin olduğunu da belirtmekte fayda var. Şanzıman kısmında ise 7 ileri değerli manuel ünitenin sunuluyor olması da kullanıcıların hoşuna gidecek detaylardan bir tanesi. Siparişleri alınmaya başlanan Aston Martin V12 Vantage V600 karbon fiber salatası sevenlere önümüzde yıl içerisinde teslim edilecek.