reklamı kapat

POPÜLER

İngiliz savaş uçağı Aston Martin Vantage S ile canlandı

16 Temmuz 2016

İngiliz lüks otomobil üreticisi Aston Martin, V12 Vantage S modelinin çok özel bir versiyonunu duyurdu. Sınırlı sayıda üretilen otomobil, İngiltere’nin meşhur Spitfire savaş uçağından ilham alıyor.

Bundan tam 80 yıl önce üretilen ve 2. Dünya Savaşı sırasında İngiltere’nin önemli savunma güçlerinden birini oluşturan Supermarine Spitfire, özel üretim otomobil üretmek için yer arayan Aston Martin’in imdadına yetişiyor. Spitfire 80 adını alan otomobil, emektar savaş uçağını hatırlatan birçok detaya sahip. İlk etapta otomobil “Duxford” yeşili gövde rengiyle kaplı ve bu renk adını uçağın üretildiği Duxford üssünden alıyor. Ön panjuru, kapıları, fren kaliperlerini saran sarı vurgular da yine savaş uçağının gövdesini hatırlatan detaylardan.

İç mekanda Aston Martin’in Q birimi tarafından el yapımı üretilen parçalar mevcut. Bunlardan en dikkat çekeni ise Kestral Tan dikişli Alcantara koltuklarda yer alan uçak logoları. Kapı panelleri ve konsolda da hakim olan Alcantara malzeme Aston Martin lüksünü sonuna kadar yansıtıyor.

Yalnızca 8 adet üretilecek olan V12 Vantage S Spitfire 80 özel üretim versiyonunun satış fiyatı ise 180 bin sterlin.

YORUMLAR