reklamı kapat

POPÜLER

Aston Martin

Aston Martin’in SUV aracının ismi ortaya çıktı

Aston Martin’in üzerinde çalıştığı belirtilen SUV modelinin DBX olarak adlandırılmayacağı kısa bir süre önce ortaya çıkmıştı. İngiliz otomobil dergisi Autocar’ın aktardığı bilgiye göre SUV modeli Varekai olarak adlandırılacak.

Şirketin bu ismi tercih etmesinin nedeni ise daha önceden V-isminde (VantageVanquish ve Vulcan) piyasaya sürdüğü modellerle ilişkili olması. Her ne kadar Aston Martin, SUV aracının isminin ne olacağını henüz açıklamasa da kaynaklar bu ismin yeni SUV aracının ismi olduğunu belirtiyor. Bu arada belirtmekte yarar var. Varekai ismi Romanca dilinde Nerede anlamına geliyor. Galler’deki yeni bir tesiste üretileceği belirtilen aracın, V8 ve V12 motorlarının yanı sıra hibrit ve elektrik motor seçenekleri de sunacağı ifade ediliyor. Aracın 4 litrelik çift turbo ve 5,2 litrelik V12 motor seçeceğiyle kullanıcıların beğenisine sunulacağı konuşuluyor. SUV aracın üretileceği fabrikanın eski bir Havva üstü olduğunu ve yeni fabrikada 750 kişinin çalışacağı dile getiriliyor.

Aston Martin’in SUV’u ne zaman satışa sunulacak?

Aston Martin imzasını taşıyan SUV aracın net çıkış tarihi bilinmese de aracın üretiminin 2019 yılında başlayacağı, aracın piyasaya çıkış tarihinin ise 2020 yılını bulunabileceği söyleniyor.

YORUMLAR