reklamı kapat

POPÜLER

Leagoo S9

iPhone X kopyası Leagoo S9, tam 65 megapiksel fotoğraf çekimiyle gündemde

Apple‘ın yeni akıllı telefonu iPhone X, kendisinden çok çentiğini taklit eden akıllı telefonlar ile gündeme geliyor. İşte bu taklitçilerden bir tanesi olan Leagoo S9, kamera tarafında benzersiz bir özellikle geliyor.

MWC 2018‘de lanse edilen Leagoo S9, ortaya çıktığı kadarıyla tam 65 megapiksel çözünürlükte fotoğraflar çekebilecek. Bunu 13 megapiksel ve 2 megapiksellik çift arka kamerasıyla (Sony sensörlü) yapacak telefon, birden fazla fotoğraf çekerek bir araya getirecek. Böylece ortaya 65 megapiksellik tek bir fotoğraf çıkartacak telefon, bu sayede kişilere 23 kat yakınlaşma sunacak. Yani çekilen fotoğrafa 23 kat yakınlaşılabilecek ve bu sürede kalite bozulmayacak. Bunu ancak sabit durum ve çekim şartlarında yapabilecek telefon, çözünürlük konusunda sınırları gerçekten zorlayacak gibi görünüyor. Teknik olarak gücünü MT6750T işlemci ve 4GB RAM‘den alan telefon, 32 GB dahili depolamaya sahip. 5,85 inç boyutunda 19: HD+ ekran ile gelen cihaz, 3.300 mAh piliyle de dikkatleri üzerine çekmeyi biliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Leagoo S9
Leagoo S9

Leagoo S9 kamera altyapısıyla dikkat çekiyor

Resmi satış fiyatının 150 dolar olduğu açıklanan Android akıllı telefon, gerçekten oldukça ilginç görünüyor. Telefonun fotoğraf tarafında vadettiklerini sunup sunamayacağı ise yakında belli olur deniyor.

Video