reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ kamera

Samsung, Galaxy S9 ve Galaxy S9+ ile ilginç bir ilke imza atıyor

Samsung‘un yeni akıllı telefonları Galaxy S9 ve Galaxy S9+, biliyorsunuz sektörde ilk defa mekanik diyafram sistemini beraberlerinde getiriyor. Yeni gelen bilgilere göre kamera tarafında bir ilke daha imza atılıyor.

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ hatırlamak adına F1.5 ve F2.4 diyafram değerleri arasında geçiş yapabiliyor. Bu sayede yüksek ışıklı ortamlarda F2.4 diyafram kullanılarak F1.5’e göre daha keskin fotoğraflar çekilebiliyor. F2.4 diyafram değeriyle arkası daha az bulanık sonuçlar da elde edilebiliyor. Işık azaldığı zaman devreye alınan F1.5 ise daha temiz fotoğraflar sunuyor. Daha önce hep tek bir diyafram değeriyle gelen akıllı telefonlar, S9 ailesiyle yeni bir çağa giriş yapıyor. Bu yeni çağda söylendiği kadarıyla telefonlarda ilk defa Çin merkezli bir firmadan alınan optikler de kullanılıyor. Bu noktada Sunny Optical ile çalışan Samsung, görünüşe bakılırsa şirketin kalite seviyesini artık yeterli buluyor. Daha önce ürettiği optikler giriş ve orta seviye telefonlarda yer alan Sunny Optical, çıtayı amiral gemisine çıkacak kadar yükseltmiş duruyor. Samsung’un önceki yıllarda optik tedariği için Güney Kore merkezli Kolen, Sekonix ve Samsung Electro-Mechanics gibi yerlerle çalıştığı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın diğer dikkat çeken teknik özellikleri

Hatırlamak adına Samsung Galaxy S9’da 2.960×1.440 piksel çözünürlüklü 5,8 inç Super AMOLED Infinity Display ekran, Galaxy S9+ ise 6,2 inçlik Infinity Display ekran yer alıyor. Snapdragon 845 ve Exynos 9810 ile gelen telefonlardan Galaxy S9+’da 6 GB RAM ve 128 GB depolama , normal versiyonda ise 4 GB RAM ve 64 GB depolama bulunuyor. Telefonlar Türkiye’de 4.599 TL başlangıç fiyatına sahipler.

İlgili Video

Telefonların tanıtım videosunu da bir kez daha göz atın