reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S9 ve Samsung Galaxy S9+

Büyük sızıntı! Karşınızda yeni renk seçeneğiyle Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+

25 Şubat tarihinde resmi olarak lanse edilecek Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+, Evan Blass’ın dakikalar önce yaptığı paylaşımıyla “Leylak Moru” renk seçenekleriyle karşımıza çıktı.

Samsung‘un gündemden düşmeyen telefonları Galaxy S9 ve Galaxy S9+, ilk resmi sızıntıyı yapan Evan Blass sayesinde yeniden gündeme geldi. Bu sefer iki modelin de yeni “Leylak Moru” renk seçeneklerini gözler önüne seren sızıntı uzmanı, geriye çok fazla detay bırakmadı. Özellikle kadınların tercih edeceğini düşündüğümüz bu yeni renk, seriye yeni bir nefes getiriyor. Bu görseller ayrıca telefonların arka kısımlarına da resmi bir bakış attırıyor. Görebileceğiniz üzere parmak izi sensörleri artık kameraların yanında değil arkasında yer alıyor. Bu şekilde daha kullanışlı olacakları görülen telefonlardan “Plus” olanda çift lensli kamera bulunuyor. Kamera konusunda oldukça iddialı iki model yolda bulunuyor.

Samsung Galaxy S9 ve Samsung Galaxy S9+
Samsung Galaxy S9 ve Samsung Galaxy S9+

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın beklenen teknik özellikleri

Artık kesinleştiği üzere Galaxy S9’da 2.960×1.440 piksel çözünürlüklü 5,8 inç Super AMOLED ekran, Galaxy S9+ ise 6,2 inçlik ekran yer alıyor. Yerine göre Snapdragon 845 ve Exynos 9810 ile satışa sunulacak telefonlardan Plus modelde 6 GB RAM ve 128 GB depolama, normal versiyonda ise 4 GB RAM ve 64 GB depolama bulunuyor. Galaxy S9’un arkasına 12 megapiksel çözünürlükte F1.5 – F2.4 değişken diyaframlı lens koyacak üretici, Galaxy S9+’da yukarıda da söylediğimiz gibi çiftli kurulum kullanıyor. 12 megapiksel çözünürlükteki bu kameraların F1.5 ve F2.4 diyafram değerlerine sahip olacağı belirtiliyor. Gelişmiş kameraların Full HD çözünürlükte saniyede 480 kare video çekebileceği de dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor. Önlerinde ise 8 megapiksellik kamera yer alacağı belirtilen telefonlar, Iris ile yüz tanıma birleştiren bir akıllı güvenlik sistemiyle karşımıza çıkacak.

İlginizi çekebilir