reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy S9

Samsung Galaxy S9’un tanıtım tarihi nihayet belli oldu

Samsung nihayet beklenen açıklamayı yaptı ve Galaxy S9’un tanıtım tarihini nihayet duyurdu. Basın mensuplarına davetiyeler göndermeye başlayan Samsung, Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ı 25 Şubat’ta gerçekleşecek etkinlikte gün ışığına çıkaracak. Telefonda yer almasını beklediğimiz çift kameradan ana kameranın F/1.5 diyafram değerine destek vereceği belirtiliyor.

F/1.5 diyafram değeri sayesinde telefonun düşük ışık koşullarında daha aydınlık fotoğraflar çekebileceğini söyleyebiliriz. Paylaşılan bilgiler gerçeğe dönüşürse telefon, 64 GB ve 128 GB olmak üzere iki farklı depolama seçeneğine sahip olacak. Her iki modelde de 4 GB’lık RAM’in yer alacağı belirtiliyor. Galaxy S9 serisi ekranıyla ve güçlü işlemcisiyle fark yaratacak Galaxy S9+’ta ise 64 GB, 128 GB ve 256 GB olmak üzere üç farklı depolama seçeneği bulunacağı ifade ediliyor. Samsung Galaxy S9 serisi kamerası ve ekranıyla fark yaratacak Tüm hafıza seçeneklerinde 6 GB’lık RAM’in kullanılacağı dile getiriliyor.

Galaxy S9 serisi dört gözle bekleniyor

Küçük ekranlı modelde 2.960×1.440 piksel çözünürlüklü 5,8 inç Super AMOLED ekrana (570 ppi), büyük ekranlı modelde ise 6,1 inçlik ekrana (529 ppi) sahip olacak. 6,1 inçlik modelde çözünürlük değerinin 5,8 inçlik modelle aynı olacağını söyleyelim. DCI-P3 ve sRGB/Rec.709 desteğiyle telefonların geniş renk yelpazesi sunacağı da ifade ediliyor. Telefonla ilgili yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylaşacağız.
Galaxy S9