reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy S9

Her türlü zorlu koşula dayanıklı Samsung Galaxy S9 yolda

raSamsung’un merakla beklenen yeni telefonları Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın tanıtım tarihi kısa bir süre önce ortaya çıkmıştı. Samsung, 25 Şubat’ta gerçekleştireceği etkinlikte iki yeni Galaxy modelini tanıtması bekleniyor. Samsung’un bu yıl da Galaxy S serisinin her türlü zorlu koşula dayanıklı modelini de tanıtacağı iddia ediliyor. Galaxy S9 Active adını taşıyacağı iddia edilen telefonun MIL-STD-810G askeri sertifikasına sahip olacağı ve bu sayede darbelere karşı Galaxy S9’dan çok daha dayanıklı olacağı ifade ediliyor.

Paylaşılan bilgiler gerçeğe dönüşürse telefon, 64 GB ve 128 GB olmak üzere iki farklı depolama seçeneğine sahip olacak. Her iki modelde de 4 GB’lık RAM’in yer alacağı belirtiliyor. Yeni modellerin 64 GB, 128 GB ve 256 GB olmak üzere üç farklı depolama seçeneği bulunacağı ifade ediliyor. Samsung Galaxy S9 serisi kamerası ve ekranıyla fark yaratacak. Galaxy S9 serisi dört gözle bekleniyor Küçük ekranlı modelde 2.960×1.440 piksel çözünürlüklü 5,8 inç Super AMOLED ekrana (570 ppi), büyük ekranlı modelde ise 6,1 inçlik ekrana (529 ppi) sahip olacak.

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ yolda

6,1 inçlik modelde çözünürlük değerinin 5,8 inçlik modelle aynı olacağını söyleyelim. DCI-P3 ve sRGB/Rec.709 desteğiyle telefonların geniş renk yelpazesi sunacağı da ifade ediliyor. Telefonla ilgili yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylaşacağız.