reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy S9

Dört gözle beklenen Samsung Galaxy S9’ın tanıtım ve satış tarihi ortaya çıktı

Bu yılın şüphesiz en iyi Android’li telefonları arasında yer alacak Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın tanıtım, ön sipariş ve satış tarihi ortaya çıktı. Teknoloji dünyası tarafından dört gözle beklenen telefonlar daha önce iddia edildiği gibi 26 Şubat’ta gerçekleşecek etkinlikte gün ışığına çıkacak.

Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın 1 Mart’ta ön siparişe açılacağı, 16 Mart’ta ise kullanıcıların beğenisine sunulacağı iddia ediliyor. Galaxy S9’un 16 Mart’ta yurt dışında satışa sunulması durumunda telefonun mart ayının sonunda veya en geç nisan ayında Türkiye’de satışa sunulacağını söyleyebiliriz. Paylaşılan bilgiler gerçeğe dönüşürse Galaxy S9, 64 GB ve 128 GB olmak üzere iki farklı depolama seçeneğine sahip olacak. Her iki modelde de 4 GB’lık RAM’in yer alacağı belirtiliyor.

Galaxy S9 serisi ekranıyla ve güçlü işlemcisiyle fark yaratacak

Galaxy S9+’ta ise 64 GB, 128 GB ve 256 GB olmak üzere üç farklı depolama seçeneği bulunacağı ifade ediliyor. Tüm hafıza seçeneklerinde 6 GB’lık RAM’in kullanılacağı dile getiriliyor. Galaxy S9’da 2.960×1.440 piksel çözünürlüklü 5,8 inç Super AMOLED ekrana (570 ppi), Galaxy S9+ ise 6,1 inçlik ekrana (529 ppi) sahip olacak. 6,1 inçlik modelde çözünürlük değerinin 5,8 inçlik modelle aynı olacağını söyleyelim. DCI-P3 ve sRGB/Rec.709 desteğiyle telefonların geniş renk yelpazesi sunacağı da ifade ediliyor. Telefonla ilgili yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylaşacağız.