reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S9 vs. iPhone X

Samsung Galaxy S9 ve iPhone X karşı karşıya [Video]

14 Mart’ta yurt dışında satışa sunulacak Samsung Galaxy S9, iPhone X ile karşı karşıya geldi. Tasarımları ve performanslarıyla beğeni toplayan telefonlar teknoloji tutkunlarının ilgisini çekecek yeteneklerle geliyor.

Samsung Galaxy S9’un tasarımına bakıldığında Galaxy S8 ile benzer tasarım çizgisi görülüyor. iPhone X’dan daha uzun ve daha ince tasarıma sahip olan Galaxy S9’da 2.960 x 1.440 piksel çözünürlüklü ekran kullanılıyor. DisplayMate’in aktardığı bilgiye göre Galaxy S9’un ekranı iPhone X’dan daha iyi performans sergiliyor. Galaxy S9’da parmak izi sensörü telefonun arka kısmında yer alırken, iPhone X’da parmak izi sensörü bulunmuyor. Her iki telefonda da yüz tanıma sisteminin yer aldığını belirtmekte yarar var. Galaxy S9’da kulaklık girişi yer alsa da, iPhone X’da kulaklık girişi Ligthning bağlantısı üzerinden sağlanıyor. Galaxy S9’un kamera performansının düşük ışık koşullarında iPhone X’dan daha iyi olduğu söyleniyor. Değiştirilebilir diyafram yapısına sahip olan telefon F/1.5 diyafram değeri sayesinde ışığın yetersiz kaldığı durumlarda daha aydınlık fotoğraflar çekebiliyor.

iPhone X, benchmark testinde Samsung Galaxy S9’u geride bırakıyor

Yapılan benchmark testlerinde iPhone X, Galaxy S9’u geride bıraksa da performansta gözle görülür bir artışın olmadığını belirtelim. iPhone X ile Galaxy S9’u karşı karşıya getiren karşılaştırma videosunu haberin devamından izleyebilirsiniz.

Video