reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S9 Plus ve Aple iPhone X

Exynos işlemcili Samsung Galaxy S9 Plus ve iPhone X hız testinde karşı karşıya [Video]

Samsung Galaxy S9 Plus, biliyorsunuz satıldığı bölgeye göre iki farklı işlemciyle geliyor. Geçtiğimiz hafta telefonun Snapdragon 845’li modelini iPhone X’un karşısına çıkartan EverythingApplePro, bu sefer aynı testi Exynos 9810 model ile yapıyor. Ortaya çıkan sonuç ise şaşırtıyor.

Telefonları gündelik kullanıma göre test eden EverythingApplePro, dediğimiz gibi bu sefer Exynos 9810’lu Samsung Galaxy S9 Plus ve A11 Bionic işlemcili Apple iPhone X modellerini masaya yatırdı. Buna göre yapılan art arda uygulama açma testlerinin ilk bölümünü Galaxy S9 Plus kazandı. Snapdragon 845’li model bu ilk testte rakibinin gerisinde kalmıştı. Uygulamaların bir daha açıldığı ikinci testin galibi ise yine Samsung tarafı oldu. Özellikle 4K render performansı konusunda Snapdragon 845‘e göre ciddi fark yaratan şirketin kendi üretimi Exynos 9810, gerçekten göz dolduruyor. Daha önce de söylediğimiz gibi testlerde telefon özellikle 6 GB RAM‘in etkisiyle oldukça ileriye atılıyor. Burada 3 GB RAM’li iPhone X geride kalıyor ve bu da Apple’ın RAM konusunda halen tutuncu davranmasından oluyor. Ortaya çıkan performans kanal sahibi de oldukça şaşırtırken, bu durum Türkiye gibi Exynos 9810‘li Galaxy S9’ların satıldığı bölgeler için güzel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Samsung Galaxy S9 Plus vs iPhone X”

Yukarıdaki sonuçlar elbette inanılmaz büyük bir fark ortaya koymuyor. Ancak yine de iki işlemci arasında yerine göre ilginç farklar ortaya çıkabiliyor.

Video